ОСОБЛИВОСТІ ДОПИТУ НА ДОСУДОВОМУ РОЗСЛІДУВАННІ. ЧИ МОЖНА ПОСИЛАТИСЬ НА ДОПИТ В СУДОВОМУ ЗАСІДАННІ?

«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

ОСОБЛИВОСТІ ДОПИТУ НА ДОСУДОВОМУ РОЗСЛІДУВАННІ. ЧИ МОЖНА ПОСИЛАТИСЬ НА ДОПИТ В СУДОВОМУ ЗАСІДАННІ?

Час прочитання: 2 хв.

 За Конституцію України особа не притягується до відповідальності за відмову надати показання або пояснення стосовно себе, членів сім’ї, близьких родичів.

 Відповідно до діючого кримінального процесуального законодавства допит це слідча дія, яку проводять слідчі, дізнавачі органів досудового розслідування, прокурор. Допит здійснюється з метою отримання відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення.

 Безперервно допит може тривати не більше двох годин та не більше восьми годин в день.

 Перед початком допиту уповноважена службова особа має роз’яснити допитуваному його права та порядок проведення допиту.

 Без виняткових випадків всі допитувані особи мають право під час допиту користуватись правовою допомогою адвоката.

 ” Важливо знати „

 На допиті мають право бути присутніми виключно:

  • адвокат;
  • прокурор;
  • перекладач;
  • представник, у випадках передбачених законом;
  • у разі проведення «очної ставки» інший свідок, підозрюваний, потерпілий.

 За результатами допиту складається протокол до якого вносяться зауваження, заперечення осіб, які брали участь у допиті. Протокол підписується всіма учасниками.

 Показання отриманні в результаті допитів є одним з джерел доказів на досудовому слідстві та на них в тому числі «будується» обвинувачення.

  Чи може суддя в ході розгляду справи по суті посилатись на показання, які були здобуті в ході проведення досудового розслідування? 

 Ні. Кримінальним процесуальним законодавством це заборонено. Суд не вправі оголошувати та посилатись на показання сторін провадження, отриманих в ході досудового розслідування. Потерпілі, свідки, обвинуваченні повинні бути допитані безпосередньо в судовому засіданні. Як наслідок, сторона обвинувачення в суді не має права посилатись на показання надані слідчому/прокурору на досудовому слідстві та долучати протоколи допитів.

 Діючим законодавством передбачено випадки, коли учасника кримінального провадження на стадії досудового розслідування може бути допитано в суді з застосуванням – аудіо фіксації. Такий допит проводиться якщо в подальшому при проведенні судового розгляду свідок чи потерпілий не зможе прибути в судове засідання внаслідок існування реальної загрози для життя і здоров’я, тяжкої хвороби, чи наявності інших об’єктивних підстав. Результати такого допиту можуть бути використані в суді та долучені до матеріалів справи.

 Не кожні показання надані суду можуть бути використані як доказ. Будь-які заяви, судження, твердження підозрюваного, обвинуваченого при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу не можуть бути використані як доказ вини у вчиненні кримінального правопорушення.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація