ОСОБЛИВОСТІ ОПОДАТКУВАННЯ ЗДАЧІ НЕРУХОМОСТІ В ОРЕНДУ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ОСОБЛИВОСТІ ОПОДАТКУВАННЯ ЗДАЧІ НЕРУХОМОСТІ В ОРЕНДУ

Час прочитання: 2 хв.

 Обов’язок сплати податків за власне житло, яке здається в оренду урегульований Податковим кодексом України. При чому такий обов’язок покладається як на фізичну особу, так і на ФОПа чи юридичну особу. В такому випадку кожна фізична особа повинна в кінці року подати відповідну декларацію, де вказати дохід, який отриманий від здачі нерухомого майна в оренду.

 При укладенні договору оренди нерухомого майна, незалежно чи це комерційна нерухомість, чи це житлове будівництво, звичайно має бути укладений письмовий договір. При цьому законодавство не передбачає обов’язку для фізичних осіб укладати такий договір нотаріально. Він може бути укладений в простій письмовій формі, але містити основні (істотні) умови: строк, предмет, ціну та інші, визначені сторонами умови.

 Податковий кодекс України не визначає обов’язку отримувати такі платежі на рахунок. Це може бути і звичний для всіх готівковий розрахунок. Однак вони мають бути чітко зазначені в договорі. На даний момент Державна податкова служба Україна не має єдиного реєстру з відомостями про житло, що орендується або де реєструються такі договори.

 Обов’язок сплачувати податки для фізичних осіб є стандартним, тобто 18 % плюс 1,5 % військового збору. При цьому, за несвоєчасну сплату податків, фізичні особи несуть ризик сплати штрафних санкцій, зокрема це 10 % від суми несвоєчасно сплаченого податкового зобов’язання (прострочення оплати на 30 днів) та 20 % (прострочені оплати понад 30 днів).

 Окрім цього, якщо Ви користуєтеся послугами ріелторів, брокерів чи інших посередників у даній сфері, то варто пам’ятати, що такі організації зобов’язані повідомляти про кожен укладений договір оренди, що був укладений за їх участі в Державну податкову службу.

 В декларації фізична особа вказує чітку суму отриманого доходу від здачі майна в оренду і загальний розмір податкового зобов’язання.

 Щодо ФОПів, то тут дещо інша ситуація. ФОПи вважаються суб’єктами господарювання, а тому сплачують податки відповідно до обраної системи оподаткування. При цьому, обов’язково ФОП повинен мати відповідний класифікатор виду економічної діяльності, а саме КВЕД 68.20. Щодо оподаткування, то ФОП, що здає нерухоме майно в оренду, може перебувати на:

 Загальній системі оподаткування і платити 18 % від прибутку (дохід мінус витрати) та єдиний соціальний внесок за себе;
 Спрощеній системі оподаткування:
А) 2 групи і платити до 20 % від мінімальної заробітної плати та ЄСВ за себе, щомісяця;
Б) 3 групи і платити 5 % від доходу та ЄСВ за себе, щомісяця.

  Варто пам’ятати, що ФОП 2-ї групи не може здавати в оренду майно юридичним особам на загальній системі оподаткування.

 Щодо юридичних осіб, то використовуються загальні правила оподаткування податком на прибуток підприємств, ПДВ чи єдиним податком 3-ї групи.

 З метою недопущення виникнення зайвих податкових зобов’язань чи штрафних санкцій звертайтеся до юристів юридичної компанії «Приходько та партнери», ми з радістю розповімо про усі тонкощі оподаткування.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація