Оскарження висновку ВЛК
E-mail
zvonenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-47

Юрист практики військового права. Консультації з питань мобілізації, допомога в отриманні відстрочки. Спеціаліст у юридичному супроводі військовослужбовців з питань звільнення, компенсаційних виплат та переведень в іншу військову частину. Допомога військовослужбовцям в проходженні ВЛК, оскарженні ВЛК, написанні рапортів та документів будь-якої складності.

Зв'язатися зараз

Оскарження висновку ВЛК

Час прочитання: 3 хв.

Проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) є обов'язковим етапом при мобілізації, а також при звільненні з військової служби за станом здоров'я. Та попри законодавче регулювання проходження ВЛК не завжди все відбувається в рамках закону. Саме тоді виникає безліч питань про те, що робити далі, чи можна оскаржити висновок ВЛК та з чого почати це робити.

Чи можна оскаржити висновок ВЛК?

Так, можна. Як і будь який інший документ, висновок ВЛК підлягає оскарженню. Звичайно, що для військовослужбовців, які несуть службу це зробити складно, але за допомогою юриста або адвоката все цілком можливо.

Способи оскарження висновку ВЛК

  • До комісії вищого рівня. Тобто, висновки міської ВЛК оскаржуються до обласної, а обласної в свою чергу до регіональної ВЛК. Також висновки всіх рівнів ВЛК можуть бути оскаржені до ЦВЛК (центральної військово-лікарської комісії).
  • Безпосередньо до суду. Висновки ВЛК будь-якого рівня можна оскаржити в суді в порядку адміністративного судочинства.

Строк на оскарження ВЛК

В даному випадку застосовуються загальні строки оскарження, які передбачені КАСУ, тобто 6 місяців з моменту отримання висновку ВЛК, якщо він не оскаржувався до ВЛК вищого рівня або три місяці, якщо такий висновок оскаржувався у ВЛК вищого рівня.

Підстава для оскарження

Основною підставою для оскарження висновку ВЛК є допущення порушень при її проведенні, не врахування медичних документів, що підтверджують стан здоров'я особи. За можливості необхідно надати всі медичні документи, що підтверджують реальний стан здоров'я особи, яка оскаржує висновок ВЛК.

Скільки часу займає процес оскарження ВЛК?

Точний проміжок часу спрогнозувати важко адже це залежить від обраного способу оскарження, а також від правильності подання заяви на оскарження. Але з допомогою адвоката цей строк реально пришвидшити, адже він зможе контролювати процес оскарження, що допоможе уникнути зловживань з боку ВЛК вищого рівня або суду.

Рапорт на звільнення за станом здоров'я

До якого суду звертатися за оскарженням?

Підсудність таких справ визначається КАСУ, за загальним правилом за місцем знаходження ВЛК. Але з допомогою військових адвокатів це можна зробити дистанційно, наприклад через “електронний суд”.

 

Чи можна оскаржити висновок ВЛК самостійно?

Так, можна. Але варто врахувати той факт, що це потрібно зробити юридично правильно, оскільки неправильно подана заява або недостатнє обгрунтування причини оскарження можуть слугувати підставою для відмови та залишення в дії первинного висновку ВЛК.

Отже, якщо розумієте, що ваші права порушуються, то не зволікайте. Адже вчасне звернення до військового адвоката допоможе почуватися впевненим та захищеним у будь-якій ситуації.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація