ОСКАРЖЕННЯ ВІДМОВИ В ОФОРМЛЕННІ ТИМЧАСОВОЇ ПОСВІДКИ НА ПІДСТАВІ ШЛЮБУ З ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ОСКАРЖЕННЯ ВІДМОВИ В ОФОРМЛЕННІ ТИМЧАСОВОЇ ПОСВІДКИ НА ПІДСТАВІ ШЛЮБУ З ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ

Час прочитання: 3 хв.

Всім відомо, що для того, щоб на законних підставах перебувати на території України іноземцю потрібно мати підтвержуючий документ. Одним з таких підтверджуючих документів є тимчасова посвідка на проживання. Серед підстав отримання тимчасової посвідки є шлюб з громадянином України. Тобто, якщо іноземець та громадяни України уклали шлюб, то на підставі свідоцтва про укладення шлюбу іноземець може отримати посвідку на тимчасове проживання. Але на практиці іноземні громадяни зіштовхуються з відмовами в отриманні тимчасової посвідки. 

Причини відмови можуть бути різними, але не варто забувати, що кожну відмову можна оскаржити. Для цього законодавством надано строк та способи оскарження.

Строк оскарження

Строк на оскарження відмови в отриманні тимчасової посвідки становить один місця з моменту отримання рішення про відмову. Строк обчислюється саме з моменту отримання рішення, а не його винесення. Якщо з поважних причин строк на оскарження пропущено, то його можна поновити на підставі окремої заяви.

Способи оскарження

Існує два способи оскарження відмови в оформленні тимчасової посвідки на підставі шлюбу з громадянином України.

  • Перший - це скарга до вищестоящого органу. Тобто, особа яка отримала відмову, може подати до Державної міграційної служби скаргу з доданими до неї аргументами (доказами) про незаконність відмови.

Скарга розглядається у термін, який встановлений для розгляду скарг (зазвичай це один місяць з моменту подачі). Перевага в такому способі оскарження така, що це безоплатно та є можливість подальшого оскарження в суді.

  • Другий - судовий порядок оскарження. Даний спосіб є складніший та довший. Це пов'язано з тим, що потрібно підготувати позовну заяву, сплатити судовий збір та надати докази суду в не правомірності відмови в оформленні посвідки на тимчасове проживання. 

 

Позовна заява має подаватися до адміністративного суду за місцем знаходження територіального відділення ДМС, яке видало рішення про відмову. За подання заяви сплачується судовий збір, станом на 2022 рік він становить 992, 40 грн. Розгляд справи в суді може тривати від двох до кількох місяців. При цьому оскарження рішення про відмову в надання посвідки на тимчасове проживання не зупиняє дії виконання цього рішення.

Оцінюючи ці два способи кожен може обрати для себе найбільш актуальним. Але варто зауважити, що оскарження посвідки в оформленні тимчасової посвідки без допомоги адвоката може бути безрезультативним. Оскільки оформити скаргу або позовну заяву потрібно відповідно до вимог законодавства.

Часто при звернені до суду необхідно надати докази, які можуть бути отримані на адвокатський запит. А не правильне оформлення документів може призвести до відмови в їх прийнятті так і в пропуску важливого часу для оскарження відмови в оформленні тимчасової посвідки на підставі шлюбу з громадянином України.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація