
«Команда експертів на вашому боці!»
Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.
Оскарження відмови у перетині кордону
Вже давно їздити в інші країни стало нормою життя. Але існують випадки, що при перетині кордону особа отримує відмову у його перетині. Причини відмови у перетині кордону досить різні, але їх об’єднує одне – це можливість її оскарження. Звичайно багато громадян і не знають про право на оскарження відмови у перетині кордону та не вчиняють ніяких дій. Інша частина навпаки активно використовує свої права та вчиняє дії для їх захисту.
Способи оскарження відмови у перетині кордону України на законних підставах:
- Позасудовий. Звернення до вищестоящого органу.
- Судовий. Звернення до адміністративного суду.
З чого почати оскарження?
Для того, щоб оскаржити будь-яке рішення спершу потрібно його отримати та з ним познайомитися. Тобто, відмова у перетині кордону має бути оформлена рішенням прикордонної служби. Відмову на словах оскаржити не можливо. Далі визначитися з способом оскарження. Кожен зі способів має свої переваги та недоліки. Зібрати докази необґрунтованої відмови у перетині кордону та власне перейти до процесу оскарження.
Спосіб 1. Скарга на рішення про відмову у перетині кордону.
Така скарга подається до вищестоящого органу Державної прикордонної служби, який видав рішення про відмову у перетині кордону. Строк на подання скарги становить 30 днів з моменту її отримання. Переваги цього способу оскарження в тому, що не сплачується судовий збір та строк який розглядається скарга становить 30 днів, в окремих випадках може бути продовжений до 45 днів. Але не завжди подання скарги може бути ефективним способом захисту й тоді залишається звернення до суду.
Спосіб 2. Судовий порядок.
Даний спосіб оскарження є складнішим та тривалішим у часі. Це пов’язано з тим, що звертатися потрібно до окружного адміністративного суду з позовом про визнання дій прикордонної служби протиправними щодо відмови у перетині кордону. Важливо, щоб позов був оформлений за всіма вимогами КАСУ. Строк на оскарження становить 6 місяців з моменту отримання рішення. За подання позову сплачується судовий збір. Станом на 2023 рік він становить 1073,60 грн.
Розгляд справи може зайняти від 2 місяців. Ще місяць потрібно для того, щоб рішення суду набрало законної сили. При зверненні до суду потрібно не лише обґрунтувати законність прийнятого рішення, а й додати до обґрунтувань докази. Якщо прикордонна служба подасть відзив на позов можливо знадобиться і відповідь на нього.
Рекомендації по оскарженню відмови
Якщо Ви не згодні з рішенням про відмову у перетині кордону, то не варто зволікати. В таких ситуаціях час грає проти Вас. Адже для підготовки скарги потрібно також певний строк і чим раніше Ви займетися питанням оскарження тим швидше отримаєте результат.
Якщо не розумієшся в тонкощах оскарження краще відразу звертатися до фахівців. Адже від правильності оформлення та обґрунтування скарги також залежить результат. І пам’ятайте, що порушені права можна відновити і інструменти для цього є, головне вміти їх використовувати.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
передзвонимо
протягом дня