Оскарження відмови у наданні відстрочки

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується у питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, надання консультацій, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Оскарження відмови у наданні відстрочки

Час прочитання: 3 хв.

З кожним днем виникає все більше і більше спірних моментів щодо тлумачення умов відстрочки від проходження військової служби. Як наслідок, стає все більше запитів до адвокатів стосовно роз’яснення таких умов та оформлення відстрочки відповідно. Не можна у цьому випадку уникнути й проблемних питань, які виникають в процесі проходження зазначеної процедури.

На жаль, великий відсоток громадян, які вирішують реалізовувати своє право на відстрочку самостійно, стикаються з порушеннями своїх прав. Це як правило відбувається через необізнаність у правовій сфері та низьку проінформованість населення щодо специфічних аспектів у цьому питанні.

Так, отримавши відмову від отримання відстрочки, особи погоджуються, не усвідомлюючи, що їхні права порушені, і як наслідок не шукають справедливості, оскільки не знають дієвих механізмів її досягнення.

Для того, аби уникнути непорозумінь в майбутньому та максимально спростити процедуру отримання відстрочки, пропонуємо вам ознайомитися з основними аспектами.

За загальним правилом щоб отримати відстрочку, потрібно повідомити належним чином ТЦК про обставини та бажання реалізувати те право, яке Вам надається і отримати відповідь стосовно розгляду Вашої заяви. Разом з тим, цілком очевидно, що дана правова норма є загальною і такою, що потребує роз’яснення під час її реалізації.

Оскарження відмови у наданні відстрочки - aboutТоді постає питання: “Що ж робити і чи можливо щось зробити, якщо по закону відстрочка є, а в ТЦК відмовляють у її отриманні?”

У даній статті поговоримо з Вами про оскарження відмови у наданні відстрочки у судовому порядку.

З огляду на практику, найпоширенішими відмовами є:

  • інвалідність дружини 3 групи;
  • свої батьки чи батьки дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати;
  • зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I-ІІ групи чи за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
  • жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.

Оскарження відмови у наданні відстрочки - urb 4421 scaled e1683725263498

На сьогоднішній день,  судова практика певним чином сформувалася і продовжує своє формування, проте є досить протилежні підходи судів, що мають юридичне значення для надання особі відстрочки від призову під час мобілізації.

Прикладом позитивного рішення, може бути рішення Чернівецького окружного адміністративного суду.

 
Відтак, Чернівецький окружний адміністративний суд задовольнив позов про визнання протиправним та скасування рішення Дністровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, у справі, що стосувалася військовозобов`язаного, який має дружину, яка є особою з інвалідністю ІІІ групи та яка проживає разом з ним однією сім`єю.

Тож, якщо у Вас виникли проблеми у оформленні відстрочки, не зволікайте, звертайтеся до ЮК «Приходько та партнери», спеціалісти нашої компанії мають індивідуальний підхід до кожного клієнта, проаналізують Вашу ситуацію та допоможуть у вирішення Вашого питання.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація