Оскарження відкритих торгів з особливостями – ціна оскарження переможця тендеру

«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Оскарження відкритих торгів з особливостями – ціна оскарження переможця тендеру

Час прочитання: 3 хв.

Відкриті торги з особливостями є однією з ключових процедур у сфері публічних закупівель в Україні. Цей вид закупівель дозволяє забезпечити прозорість, конкуренцію та ефективне використання публічних коштів. Однак іноді під час проведення відкритих торгів можуть виникати ситуації, коли учасники процедури вважають, що їхні права були порушені або умови торгів були несправедливими. В таких випадках оскарження рішень та дій замовників відкритих торгів стає актуальною темою.

Важливо розуміти:

Процес оскарження може бути витратним та вимагати часових зусиль з боку скаржника. Тому перед поданням скарги доцільно зважити всі за й проти та ретельно підготувати необхідні докази та аргументи або звернутися за допомогою до фахівців.

Порядок оскарження відкритих торгів особливостей після проведення аукціону врегульовується Законом України «Про публічні закупівлі», а також Постановою КМУ №292 від 22.04.2020 року.

 

Після проведення аукціону учаснику закупівлі гарантуються такі права у сфері оскарження:

  • право на оскарження відхилення тендерної пропозиції учасника;
  • право на оскарження вибору переможця закупівлі;
  • право на оскарження відміни торгів.

Скаржнику слід враховувати, що до скарг висувається низка законодавчих вимог серед яких строк подання скарги, правильність оформлення документів, належне обґрунтування порушених прав тощо. Недотримання навіть однієї з таких вимог може призвести до відхилення скарги без подальшого розгляду її по суті.

Однією з найважливіших вимог, які слід враховувати Замовнику це те, що подання скарги є платною. Вартість подачі скарги після проведення аукціону складає 0,6 % очікуваної вартості предмета закупівлі, але не менш як 3 000 грн. та не більш як 170 000 грн. Розмір оплати для зручності учасників автоматично розрахується майданчиком.

Подана скарга автоматично реєструється в електронній системі закупівель та у строк не більше як 10 робочих днів (у виключних випадках цей строк може бути продовжено до 20 робочих днів) розглядається органом оскарження.

В процесі розгляду скарги уповноважений орган може запитати додаткові письмові пояснення в учасника та/або замовника закупівлі, які протягом 3 робочих днів мають бути оприлюднені в електронній системі закупівель.

 

За результатами розгляду скарги орган оскарження приймає рішення про наявність або відсутність порушень процедури закупівлі, а також в праві прийняти рішення спрямовані на усунення допущених Замовником порушень та зобов’язати його частково чи у повному обсязі скасувати свої рішення, надати необхідні роз’яснення, документи, а у випадку, коли вказані недоліки усунути неможливо – відмінити процедуру закупівлі.

З наведеного вбачається, що оскарження неправомірних рішень замовника є ефективним інструментом, який дозволяє учасникам торгів захищати свої права та інтереси. Це сприяє забезпеченню прозорості, справедливості та конкуренції у процесі закупівель, а також дозволяє запобігти можливим зловживанням та порушенням стандартів у сфері публічних закупівель.

Оскарження неправомірних рішень замовника відіграє важливу роль у забезпеченні системи балансу між правами учасників торгів та вимогами законодавства. Воно надає можливість скаржникам впливати на процеси закупівель та досягати виправлення ситуацій, коли їхні права були порушені чи вимоги проведення відкритих торгів не були дотримані.

 

Спеціалісти нашої команди мають глибокі знання у сфері публічних закупівель та процедур оскарження, що дозволить ретельно проаналізувати Вашу ситуацію, виявити можливі порушення та визначити найбільш ефективний механізм для підготовки скарги на результати тендеру. Для розрахунку ціни оскарження переможця тендеру - заповніть форму нижче!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація