Оскарження тендеру в Prozorro

«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Оскарження тендеру в Prozorro

Час прочитання: 3 хв.

З моменту створення публічних закупівель в Україні з кожним роком вони набувають все більшої актуальності. Це в першу чергу повʼязано з тим, що відкриті торги дають можливість громадянам відстежувати куди реально витрачаються бюджетні грошові кошти і таким чином допомагають боротися з різними проявами корупції. Крім того, публічні закупівлі забезпечують конкуренцію серед постачальників товарів, виконавців робіт чи надавачів послуг, що дозволяє ефективно використовувати грошові кошти. Проте, на практиці часто так трапляється, що відкриті торги проходять із численними порушеннями українського законодавства і як наслідок учасники тендерів намагаються оскаржити їх результати. А тому у цій статті ми поговоримо про те як оскаржити тендер в Prozorro, з урахуванням чинних нормативно-правових актів України.

Яка мета застосування оскарження тендерів в Prozorro?

Зазвичай процедура оскарження в Prozorro застосовується тільки з єдиною метою – захистити та відновити порушені права учасника тендерних процедур, що були порушені внаслідок незаконних дій чи навпаки бездіяльності замовника публічних закупівель. Ініціювати процедуру оскарження може як фізична, так і юридична особа чиї інтереси або права були порушені.

Оскарження тендеру в Prozorro - urb 0301

Які правові засади оскарження тендеру в Prozorro?

 В Україні регулювання процедури оскарження тендерів визначене Законом України “Про публічні закупівлі”, що передбачає можливість подання запиту на анулювання рішення про вибір переможця тендеру, визнання тендеру таким, що не відбувся, зміну умов тендерної документації та багато інших заходів.

Які особливості оскарження тендеру в Prozorro?

 Скарга на рішення чи бездіяльність замовника тендеру подається тільки у форматі електронного документу через електронний майданчик. Фізична чи юридична особа, що є субʼєктом оскарження заповнює відповідну форму, яка наявна в електронному доступі на майданчику. Після заповнення форми система вносить цю скаргу до реєстру та створює її реєстраційну картку. Ця скарга в майбутньому оприлюднюється на платформі та стає публічною. Кінцевими отримувачами цієї скарги є Антимонопольний комітет та замовник публічної закупівлі.

Оскарження тендеру в Prozorro - urb 9912 1 2

Яку інформацію повинна містити скарга?

Якщо ви подаєте скаргу на тендер в Prozorro, то вона повинна мати таку інформацію:

  • Обʼєкт оскарження – дії або бездіяльність замовника публічних закупівель, які ви плануєте оскаржити;
  • Субʼєкт оскарження – ПІБ фізичної особи або назву юридичної компанії, її місце реєстрації та фактичне місцезнаходження;
  • Юридичні підстави для можливості подачі скарги – посилання на ті факти, що замовником було порушено норми чинного законодавства у сфері публічних закупівель;
  • Обґрунтування скарги – вказати чому скарга повинна бути задоволена з тих чи інших підстав;
  • Вимоги.

 Важливо! До скарги слід також додавати документи та матеріали в електронному форматі, які підтверджують ті факти, що замовником було порушено вимоги чинного законодавства у сфері публічних закупівель. Також обовʼязково необхідно додавати довідку (квитанцію) про сплату відповідного мита за подання скарги до органу оскарження публічних закупівель. Таке мито встановлюється відповідними постановами Кабінету міністрів України.

Ви хочете оскаржити тендер в Prozorro, однак не можете розібратись із юридичною процедурою як це проходить на практиці? В такій ситуації обовʼязково звертайтесь до кваліфікованих юристів – адвокатського бюро “Приходько та партнери”. Наша команда не тільки володіє ґрунтовними знаннями у сфері публічних закупівель, а й має багаторічний досвід роботи із тендерами по всій Україні, що дозволяє надавати нашим клієнтам тільки якісні юридичні послуги. А тому не зволікайте та приходьте на консультацію саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація