Оскарження рішення ВЛК до ЦВЛК

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Оскарження рішення ВЛК до ЦВЛК

Час прочитання: 3 хв.

Питання щодо оскарження ВЛК виникає у військовозобов’язаних, які перебувають в запасі, так і у військовослужбовців, які уже проходять військову службу. Тому що головною проблемою на даний час є якісне обстеження та винесення діагнозу. На жаль, на практиці, досить багато випадків, коли особи проходять формальне ВЛК, при якому лікарі не ознайомлюються з довідками, діагнозами, скаргами та іншими медичними документами. Виникає така проблема і через те, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки переповнені людьми, а ті хто на службі отримав травми та каліцтва, контузії хочуть скоріше повернутися назад. Тому і виникають ситуації, коли непридатні до військової служби стають раптом придатними. Через це часто дані особи вказують, що їх незаконно визнали придатними і взагалі не зрозуміло, яким же чином.

 

Першопричиною оскарження ВЛК є безпосередньо бажання особи, яка не погоджується з результатами, висновками обстеження та медичного огляду, добитися справедливого правильного результату, аргументуючи це тим, що висновок був сформований без проведення належного медичного огляду та обстеження.

Загалом, з огляду на судову практику, позивачі обґрунтовують протиправність висновку ВЛК вказуючи, що наявні у особи хвороби є такими, які виключають їх придатність до військової служби.

Особи не погоджуються з рішенням ВЛК, та вважають, що за наведеними статтями Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, може бути прийнята виключно постанова «непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час» або постанова «обмежено придатний до військової служби».

Тому, в такому випадку, рішення ВЛК можна оскаржити до ЦВЛК або ж до суду, обґрунтувавши причину ініціювання такого перегляду. Більше того, спочатку краще оскаржити до ЦВЛК, а потім до суду, оскільки оскарживши Постанову одразу у суді, Ви використаєте свою можливість в подальшому переглянути рішення в ЦВЛК.

Загалом, причинами для оскарження можуть виступати ситуації, коли обрано не той ступінь порушенння функцій організму внаслідок хвороби відповідно до Таблиці Розкладу хвороб, не враховано сукупність і взаємозв’язок усіх хвороб, коли проходження певного лікаря є формальним і не відповідає повному медогляду, а також діагноз поставлений лікарем іншої спеціалізації.

Необхідними документами для оскарження є заява, у якій особа має зазначити причини необхідності перегляду постанови. А також, Висновок ВЛК, рішення якої оскаржується та попередні результати медичних досліджень, якщо такі є.

У заяві на оскарження потрібно вказати причини перегляду постанови, зазначити, про порушення які були допущені, та чому Ви не погоджуєтеся із результатами постанови.

 

Так, одним із варіантів розгляду заяви, може бути рішення про проведення повторного або контрольного медичного огляду з метою остаточного вирішення питання щодо придатності до військової служби.

Тож, якщо Вам необхідна допомога в оскарженні ВЛК до ЦВЛК, сміливо звертайтесь до військового юриста юридичної компанії «Приходько та партнери». Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист зв’яжеться з Вами найближчим часом, щоб проконсультувати та запропонувати шляхи вирішення Вашої проблеми.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація