"Закон - те, що ми пояснюємо і те, чому слідуємо."
Юрист, магістр права, експерт у сфері міграційного права.
Оскарження рішення про заборону в’їзду в Україну
При перетині державного кордону іноземцем чи особою без громадянства, яка хоче заїхати в Україну, прикордонники ретельно перевіряють дійсність документів та підстав, по яких іноземець хоче перетнути кордон.
Правила перетину регулюються Режимом в’їзду на територію України, який розміщено на сайті Міністерства закордонних справ, а також Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».
Загальні правила в’їзду іноземців на територію України
Іноземці та особи без громадянства, які планують заїхати в Україну, повинні мати при собі дійсний паспорт для перетину кордону, а також візу (якщо це передбачено). Також при собі потрібно мати підтвердження мети поїздки (туристичне або приватне запрошення, запрошення на участь в конференції тощо). Додатково на кордоні можуть попросити документ, який підтверджує фінансовий стан іноземця. Коштів має бути достатньо для перебування іноземця в Україні, і також для подальшого виїзду з неї (це може підтвердити виписка з вашого банку).
Чому можуть відмовити в перетині кордону з Україною?
Найпоширенішими підставами для відмови в перетині державного кордону є:
- підроблений або недійсний закордонний паспорт;
- загроза національній безпеці України;
- якщо під час попереднього перебування в Україні іноземець здійснював порушення законодавства;
- немає підтвердження фінансової забезпеченості на період перебування в Україні;
- якщо ви є носієм інфекційної хвороби (перелік визначено органами охорони здоров’я);
- якщо для вашого в’їзду передбачено спочатку відкрити візу.
Відмову надають безпосередньо в пункті перетину державного кордону в паперовому вигляді. Якщо ви плануєте оскаржувати таку відмову, то вам обов’язково потрібно отримати її в паперовому варіанті, аби був предмет і документ для оскарження.
Варто також зазначити, що за ряд порушень іноземцю можуть не тільки відмовити у перетині кордону, але й поставити заборону на в’їзд на декілька років. В такому випадку процедура зняття заборони на в’їзд є набагато важкою і займає також більше часу.
Як оскаржити рішення про відмову в перетині державного кордону?
Після того, як ви отримаєте рішення про відмову в перетині державного кордону, у вас є 30 днів для того, щоб його оскаржити. Заява про оскарження подається до органів Державної міграційної служби. До неї потрібно додавати усі підтверджуючі документи, які можуть змінити думку щодо дозволу вам на в’їзд.
Заява про оскарження рішення розглядається компетентними органами протягом 30 календарних днів, але також цей термін може бути продовжено ще до 15 календарних днів, якщо є необхідність якихось додаткових перевірок.
Своє рішення міграційна служба повинна вам направити офіційним листом. Якщо ви з ним не згоді – тоді можна звертатися до суду.
Тож, якщо ви плануєте відвідати Україну – краще зверніться до юристів компанії «Приходько та партнери», які зможуть проконсультувати вас по необхідних документах для в’їзду.
Якщо під час перетину державного кордону України вам видали відмову – не гайте час. Одразу звертайтеся до компетентних юристів, які правильно сформують заяву на оскарження рішення про відмову в перетині кордону і досягнуть успішного результату, а саме – вашого в’їзду в Україну.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Юрист, магістр права, експерт у сфері міграційного права.
Кейси по темі статті:
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня