ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ ПРО ВІДМОВУ В ОФОРМЛЕННІ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ ПРО ВІДМОВУ В ОФОРМЛЕННІ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Час прочитання: 2 хв.

Не завжди при зверненні до державних органів ми можемо отримати бажаний та швидкий результат. Іноді для того, щоб отримати необхідну послугу або документ потрібно витратити чимало часу та ресурсів. І отримання посвідки на тимчасове місце проживання в Україні не є виключенням. Якщо особа отримала відмову в оформленні посвідки не варто відразу вдаватись в крайнощі, варто пам'ятати, що будь-яке рішення державного органу можна оскаржити.

Рішення територіального органу Державної міграційної служби України можна оскаржити двома способами: шляхом звернення безпосередньо до Державної міграційної служби або до суду. Кожен з цих способів має свої особливості.

Оскарження рішення про відмову в отриманні посвідки до Державної міграційної служби

В такому випадку в місячний термін з дня отримання рішення про відмову особа подає скаргу безпосередньо до ДМС. В скарзі викладає обставини з якими не погоджується та надає докази на підтвердження вказаних обставин. Після розгляду скарги ДМС надасть відповідь про прийняте рішення. Якщо ДМС відмовить в задоволенні скарги можна звертатися до суду. А звернення зі скаргою до ДМС буде вважатися способом досудового врегулювання спору.

Оскарження рішення про відмову до суду

Рішення про відмову в отримання посвідки на тимчасове місце проживання можна оскаржити в судовому порядку. Позов має подавати до окружного адміністративного суду за місцем знаходження територіального органу ДМС, який видав відмову. Тобто, якщо відмову в оформлення довідки видано Головним управління ДМС у Львівській області, то позов має подаватися до Львівського окружного адміністративного суду. Позовна заява повинна бути складена відповідно до вимог КАСУ. В позові також необхідно навести обставини на підтвердження позовних вимог, а також сплати судовий збір. Станом на 2022 рік судовий збір становить 992, 40 грн.

Якщо порівнювати цих два способи оскарження, то кожен з них має свої переваги та недоліки. Перевагами оскарження до ДМС є безоплатність, швидше прийняття рішення ніж в судовому порядку та можливість подальшого оскарження.

 

Допомога юриста з міграційних питань

Не потрібно забувати й про те, який би спосіб не обрати, без допомоги профільного адвоката не обійтися. Адже в такому випадку мова йде не лише про консультацію, а мова йде про допомогу в складанні документів до ДМС або до суду, а також за необхідності й представництво інтересів особи, якій відмовили в отриманні посвідки на тимчасове проживання.

Адвокат з міграційного права зможе вивчити детально причини відмови та підібрати оптимальний та швидкий спосіб оскарження.

За необхідності адвокат зможе допомогти зібрати доказову базу про те, що рішення про відмову в отриманні посвідки є незаконним. Адже часто саме завдяки роботі професіонала можна отримати потрібний документ без витрати часу та зусиль, а результат роботи спеціаліста буде говорити сам за себе.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація