ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ КОРИГУВАННЯ МИТНОЇ ВАРТОСТІ ТОВАРУ

"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ КОРИГУВАННЯ МИТНОЇ ВАРТОСТІ ТОВАРУ

Час прочитання: 4 хв.

На даний момент, більшість спорів з митницею пов’язані з оскарженням рішень митниці про коригування митної вартості товару. Під час здійснення митних процедур митниця вважає що подана в декларації митна вартість товару занижена, відтак відмовляє у митному оформленні товару, та визначає нову, тим самим до нараховує митні платежі.

Так, під час митних процедур, працівниками митниці здійснюється контроль правильності визначеної декларантом митної вартості. Даний контроль здійснюється під час митного оформлення товару, шляхом перевірки розрахунку митної вартості товару, на основі поданої декларації, та супровідних документів. При виявленні недостовірності в супровідних документах, митниця має право витребувати додаткові документи, для підтвердження вартості товару. Дані документи декларант має подати на протязі 10 календарних днів.

 

Митним кодексом передбачено перелік документів, які можуть бути витребувані митницею:

  • договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов’язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається
  • рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом);
  • рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов’язаних із виконанням умов договору (угоди, контракту);
  • виписку з бухгалтерської документації;
  • ліцензійний чи авторський договір покупця, що стосується оцінюваних товарів та є умовою продажу оцінюваних товарів;
  • каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару;
  • копію митної декларації країни відправлення;
  • висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини.

Зазначені документи можуть бути витребувані як повністю, так і частково.

 

Під час подання запиту до декларанта, Митниця зобов'язана зазначити конкретні обставини, які викликали сумніви у правильності визначення митної вартості, причини неможливості їх перевірки на підставі наданих декларантом документів, а також зазначити документи, надання яких може усунути сумніви у їх достовірності. У випадку якщо додатково подані документи були не переконали працівників митниці, або якщо вони не подані декларантом, митниця може прийти рішення про коригування митної вартості товарів.

Декларант має право отримати від Митниці письмову інформацію щодо порядку і методів визначення митної вартості, застосованих при коригуванні заявленої митної вартості, а також щодо підстав для здійснення такого коригування.

Більшість рішень про коригування митної вартості товарів скасовуються судами через неспроможність митниці довести обґрунтованість свої сумнівів у правильності подання митної вартості товарів .

Загальний висновок про те, що митна вартість товару документально не підтверджена, є недостатнім для витребування у декларанта додаткових документів та прийняття рішення про коригування митної вартості, без зазначення, при цьому, які саме складові митної вартості товарів є непідтвердженими, у чому полягає невідповідність даних або які розбіжності, наявні в поданих декларантом документах.

При цьому, якщо в інформаційних базах даних Митниці наявна інформація про вищу митну вартість ідентичних товарів, Верховний Суд все одно займає сторону імпортера та вважає, що вказане не є перешкодою для визначення митної вартості товару на підставі укладеного між сторонами договору, оскільки в цій базі відсутня інформація про коригування заявленої митної вартості товарів, а також інформація щодо судових рішень з питань визначення митної вартості товарів та методів її визначення.

 

Крім того, підставою для визнання незаконним та скасування судом рішення Митниці про коригування митної вартості може бути порушення нею порядку застосування другорядного методу визначення митної вартості, тобто неправильний обрахунок митної вартості самою Митницею.

Однак, попри зазначені факти, суд може відмовити імпортеру у позові. Підставою для відмови у подібному позові може бути розбіжність щодо ціни поставленого товару у документах, поданих для митного оформлення.

Якщо імпортер не може пояснити, чому виникла така розбіжність та чому заявлена ним митна вартість є правильною, суд може відмовити у задоволенні позову про скасування рішення про коригування митної вартості, адже вважатиме, що у Митниці були обґрунтовані сумніви щодо правильності визначеної декларантом митної вартості.
Іншою підставою для відмови у позові може бути оформлення декларантом поставленого товару за новою митною декларацією із зазначенням у ній митної вартості, визначеної Митницею, хоча і випадки відмови у позовах саме з цієї підстави є одиничними.

Відтак, під час запиту митниці щодо надання додаткових документів для визначення митної вартості товару, декларанту в жодному разі не потрібно відмовлятись. У випадку відсутності зі списку витребуваних митницею документів, варто відповісти на даний запит, з поясненням причин, з яких відсутні дані документи.

Коригування митної вартості поставленого імпортером товару та донарахування митних та податкових зобов’язань є звичною практикою для митного органу. Проте, якщо імпортер подав митному органу весь пакет документів для підтвердження митної вартості, та ці документи не містять розбіжностей щодо ціни поставленого товару, то імпортер має усі шанси виграти справу в суді.

Якщо у Вас виникли проблеми під оформлення товару, митниця винесла рішення щодо коригування митної вартості товару, кваліфіковані спеціалісти АБ «Приходько та партнери» допоможуть з вирішенням даної проблеми.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація