Оскарження рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку, корпоративному та трудовому праві

Зв'язатися зараз

Оскарження рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної

Час прочитання: 3 хв.

Реєстрація податкових накладних для суб’єктів господарювання завжди була не простим завданням. А все тому, що часто зіштовхувалися з питаннями відмови у реєстрації податкових накладних. Причини відмови у реєстрації ПН є різними і не завжди обгрунтованими. Це означає, що що будь яке рішення можна оскаржити, яке суб’єкт господарювання вважає незаконним, в тому числі й рішення про відмову у реєстрації ПН.

Є два способи оскарження:

  • Адміністративний
  • Судовий

Для того, щоб не займатися судовою тяганиною, сплатою судових зборів та чекати поки справа розглядається в суді можна оскаржити рішення про відмову в реєстрації ПН в адміністративному порядку.

Оскарження рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної - information deskЯк подати скаргу?

В електронному кабінеті платника податків можна подати скаргу в електронному вигляді. Тобто, не потрібно писати паперових скарг, відправляти поштою та інше, все можна зробити за допомогою кількох кліків. Для цього скарга повинна бути підписати електронним цифровим підписом скаржника. Якщо скаргу подає представник платника, до неї потрібно додати належно завірену довіреність.

Варто зауважити, що скарга повинна бути належним чином оформлена, тобто містити всі дані скаржника, а також відомості про ПН яку було відмовлено в реєстрації. Також потрібно детально вказати причини, які на думку скаржника є важливими при реєстрації ПН, та за наявності надати докази про те, що відмова у реєстрації ПН була неправомірною.

Строк на адміністративне оскарження

10 днів робочих з моменту отримання рішення про відмову в реєстрації ПН.

Оскарження рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної - gry 4901 1

Оскарження рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної - judgmentСудовий порядок

Оскарження рішення за загальним правилом здійснюється до суду за місцем знаходження комісії, яка прийняла рішення про відмову.

Для такого способу оскарження платник податків повинен подати до суду позовну заяву. Позовна заява повинна бути оформлена відповідно до вимог КАСУ.

Оскарження рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної - business target01Результат

У разі достатніх доказів та обгрунтування позовної заяви суд приймає рішення про реєстрацію ПН. У разі відмови в задоволенні позову рішення комісії регіонального рівня залишається в силі.

Важливо!

Варто зауважити, що у випадку судового оскарження, оскаржити ту ж саму ПН в адміністративному порядку не можна. При судовому оскарженні потрібно сплатити судовий збір при поданні позовної заяви до суду.

При адміністративному оскарженні – на кожну не зареєстровану ПН повинно бути окреме оскарження. Тобто, подати скаргу та кілька не зареєстрованих ПН не можна.

 

Оскарження рішення про відмову у реєстрації ПН є правом, а не обов’язком платника податків. Однак, у разі незгоду з рішенням комісії регіонального рівня, платник податків має право оскаржити його. Порядок оскарження вибирається платником на власний розсуд.

Рекомендації

У разі незрозумілих ситуацій не потрібно боятися звертатися за бухгалтерською та юридичною допомогою. Адже саме фахівці, які займаються вказаними питаннями можуть допомогти та підказати способи оскарження, а також уникнути інших проблем з реєстрацією ПН. Варто пам’ятати, що фахова допомога – це запорука успіху у будь-яких справах.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація