ОСКАРЖЕННЯ РІШЕНЬ, ДІЙ, БЕЗДІЯЛЬНОСТІ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ТЕНДЕРУ

"Нам не важливо, на чиєму боці влада, а важливо, на чиєму боці закон."

Перепельченко Анатолій Олександрович
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

ОСКАРЖЕННЯ РІШЕНЬ, ДІЙ, БЕЗДІЯЛЬНОСТІ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ТЕНДЕРУ

Час прочитання: 2 хв.

 В Україні, у зв’язку із прийняттям тендерного законодавства дуже поширеним стало проведення публічних закупівель на замовлення послуг, робіт та товарів. Публічні закупівлі через систему PROZORRO поширені не тільки серед державних органів і держпідприємств, а також серед приватних підприємств.

 Кого ж дії, рішення та бездіяльність можна оскаржувати під час проведення публічної закупівлі?

 По-перше, можна оскаржувати рішення, дії та бездіяльність замовника тендеру. Для цього необхідно через електронну систему закупівель подати до постійно діючої адміністративної колегії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель скаргу про порушення замовником чинного законодавства. За подання даної скарги справляється необхідний збір.

 Скарга повинна містити певні реквізити, а саме найменування замовника та суб’єкта оскарження. Також, у скарзі необхідно зазначити конкретні порушення, які допустив замовник, їх обґрунтувати, а також зазначити вимоги суб’єкта оскарження.

 Скарги, які стосується саме тендерної документації замовника необхідно подавати після оголошення тендеру та не пізніше 4-х днів до дати завершення прийняття пропозицій учасника. Якщо скарга стосується рішень, дій, бездіяльності замовника після здійснення останнім оцінки пропозицій, то скаргу необхідно подати протягом 10 днів з дня виявлення порушення.

 Антимонопольний комітет після надходження до нього скарги може прийняти одне з двох рішень: або рішення про прийняття до розгляду скарги, або залишення скарги без розгляду.

 Після прийняття Антимонопольним органом скарги до розгляду електронна система автоматично зупиняє початок проведення тендеру, не оприлюднює рішення замовника про відміну акціону, про оголошення тендеру таким, що не відбувся. Забороняється укладати договір про закупівлю під час розгляду скарги Антимонопольним комітетом.

 Орган оскарження за наслідками розгляду скарги приймає рішення або про задоволення скарги учасника, або про відмову у задоволенні. У разі задоволенні скарги Антимонопольний орган встановлює які саме порушення були вчинені, а також зобов’язує замовника усунути дані порушення.

 Рішення Антимонопольного комітету не є останньою інстанцією, воно може також бути оскаржене скаржником або замовником в судовому порядку. Скарга на рішення Антимонопольного комітету повинна бути подана протягом 30-ти днів з дня його прийняття.

 Якщо Ви хочете оскаржити результати торгів або рішення антимонопольного комітету, то звертайтеся до професіоналів. Юридична компанія «Приходько та партнери» завжди буде рада Вам допомогти.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація