ОСКАРЖЕННЯ ПОВІДОМЛЕННЯ СЛІДЧОГО ПРОКУРОРА ПРО ПІДОЗРУ

«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

ОСКАРЖЕННЯ ПОВІДОМЛЕННЯ СЛІДЧОГО ПРОКУРОРА ПРО ПІДОЗРУ

Час прочитання: 2 хв.

З 15 квітня 2018 року втупили в силу зміни до Кримінально-процесуального кодексу України. Одна з яких досить суттєва так, у ст. 303 КПК вводитися норма, згідно з якою може бути оскаржено повідомлення слідчого, прокурора про підозру після закінчення 2 місяців із дня повідомлення особі про підозру у скоєнні злочину, але не пізніше закриття прокурором кримінального провадження або звернення до суду з обвинувальним актом.

Так, у ст. 303 КПК вводитися норма, згідно з якою може бути оскаржено повідомлення слідчого, прокурора про підозру після закінчення 2 місяців із дня повідомлення особі про підозру у скоєнні злочину, але не пізніше закриття прокурором кримінального провадження або звернення до суду з обвинувальним актом.

Оскаржити дане рішення в суді має право сам підозрюваний, його адвокат або законний представник.

Наприклад, особу повідомили про підозру за ч.1 ст.205 КК України (Фіктивне підприємництво). Під час ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, підозрюваний дізнається про безпідставне зупинення досудового розслідування на 30 днів та оскаржує постанову слідчому судді. Слідчий суддя скасовує постанову, у результаті 30 днів зараховуються у 2-місячний строк. Якщо за вирахуванням 30 днів загальний строк розслідування на дату ознайомлення перевищує 2 місяці, усі подальші слідчі та процесуальні дії є незаконними, а підозрюваний має право оскаржити повідомлення про підозру слідчому судді.

Під час оскарження повідомлення про підозру, потрібно навести аргументи слідчому судді, що слідчий порушив строки досудового розслідування. Тому необхідно написати скаргу на відповідне повідомлення про підозру, до якої долучити вповідомлення про підозру, постанову про зупинення досудового розслідування та ухвалу слідчого судді про скасування постанови про зупинення досудового розслідування. У скарзі необхідно навести розрахунки порушених строків, просити зобов’язати слідчого/прокурора скасувати повідомлення про підозру та внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Сформований після виконання таких вимог витяг з ЄРДР буде доказом того, що особа не має статусу підозрюваного.

Потрібно звернути увагу на те, що оскаржити повідомлення слідчого, прокурора про підозру можливо не пізніше закриття прокурором кримінального провадження або звернення до суду із обвинувальним актом. Тобто ви не зможете оскаржити повідомлення про підозру після закінчення досудового розслідування. У разі порушення слідчим строків досудового розслідування, необхідно як найшвидше звертатись до слідчого судді.

На даний час Єдиний державний реєстр судових рішень містись приблино 90 ухвал слідчих суддів за скаргами адвокатів та підозрюваних про скасування повідомлення про підозру. Але дані клопотання залишаются без задоволення у зв’язку з тим, що вони подані по кримінальним провадженням відкритих до 16.03.2018. адже вони не відповідають п.4 параграфу 2 Прикінцевих положень Закону України №2147-VIII від 03.10.2017, який дозволяє оскаржити підозру тільки у кримінальних провадженнях, розпочатих після 16.03.2018.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація