Фото: Оскарження повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення – строк та порядок оскарження

«Команда експертів на вашому боці!»

Мамедова Лілія Теймурівна
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-04

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз

Оскарження повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення – строк та порядок оскарження

Час прочитання: 2 хв.

Повідомлення про підозру у чиненні кримінального правопорушення – одна з головних стадій досудового розслідування. Саме з нього розпочинається притягнення особи до кримінальної відповідальності. Це своєрідна точка відправлення у розгляді кримінального правопорушення. Саме тому дуже важливо знати про обґрунтованість підозри, строк та порядок її оскарження. Таким чином, Ви зможете захистити свої права у кримінальному провадженні. Оскарження повідомлення про підозру – один із напрямків діяльності юристів PRIKHODKO & PARTNERS.

Особливості оформлення підозри у вчиненні кримінального правопорушення

Підозра – процесуальне рішення. Його приймає слідчий або прокурор на етапі досудового розслідування. Повідомлення про підозру має надаватися тільки при наявності достатньої кількості доказів.

Обґрунтована підозра характеризується наступними складовими:

  • Кримінальне правопорушення дійсно було вчинене. Відомості про нього внесено до ЄРДР.
  • Кримінальне правопорушення вчинила конкретна особа, яка отримала повідомлення про підозру.
  • Обвинувачений вчинив суспільно небезпечне діяння, яке підпадає до категорії «кримінальне правопорушення».

В повідомленні про підозру мають міститися конкретні відомості про вчинення правопорушення. Їх невідповідність/відсутність свідчить про порушення вимог статті 277 Кримінально процесуального кодексу України. Це важлива підстава для її скасування.

Повідомлення про підозру має бути вручено особі підозрюваного в день його складання. Один із примірників підозри приєднується до матеріалів кримінального провадження, другий – вручається підозрюваному.

Строк та порядок оскарження повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення

Відповідно до статті 303 КПК України (пункт 10, частина 1) на етапі досудового провадження можна оскаржити повідомлення прокурора чи слідчого про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Строк оскарження – місяць з дня отримання повідомлення про підозру особою або до двох місяців з дня надання повідомлення особі у вчиненні кримінального правопорушення. Головна умова – оскарження підозри має відбутися не пізніше закриття прокурором дійсного кримінального провадження. Також до суду можуть звернутися з відповідним обвинувальним актом підозрюваний, захисник або законний представник підозрюваного.

Оскарження повідомлення про підозру має ряд важливих переваг. По-перше, підозрювана особа втрачає цей статус. Стосовно неї скасовується запобіжний захід (домашній арешт, тримання під вартою), а також заходи забезпечення умов кримінального провадження (відсторонення від посади, арешт майна та ін.). По-друге, суттєво зміцнюється позиція захисту під час розгляду дійсного кримінального провадження.

Адвокати PRIKHODKO & PARTNERS зможуть захистити Ваші права та оскаржити повідомлення про підозру у вчиненні  кримінального правопорушення.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг адвоката з оскарження повідомлення про підозру заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-04

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація