E-mail
vaseka@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-03

юрист, спеціалізується на кримінальному праві, справах про порушення митних правил, стягеннні прорблемної заборгованості

Зв'язатися зараз

ОСКАРЖЕННЯ ПОСТАНОВИ МИТНИЦІ

Постанова у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, або представником такої особи.

Справи про порушення митних правил, що розглядаються митними органами передбачено: ст. 468, 469, ч. 1-5 ст. 470, ст. 474, 475, 477-480, ч. 1-5 ст. 481, ст. 485 Митного Кодексу.

Скарга на постанову митниці регіонального підпорядкування може бути подана до відповідної регіональної митниці або до місцевого суду за місцезнаходженням митниці, яка винесла постанову.

Скарга на постанову митного органу подається протягом десяти днів з дати вручення зацікавленій особі копії постанови у справі або повідомлення про прийняте рішення. У разі якщо цей строк пропущено з поважних причин він за заявою зацікавленої особи може бути поновлений відповідно регіональною митницею, спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи або судом.

Подання у встановлений строк скарги зупиняє виконання постанови про накладення адміністративного стягнення до розгляду скарги, за винятком постанов про застосування таких стягнень, як попередження і адміністративний арешт, а також у разі накладення штрафу, що стягується на місці вчинення адміністративного правопорушення.

У випадку одночасного подання скарги до митного органу та до суду, розгляд скарги уповноваженими особами, що реалізують митну політику припиняється.

За результатами розгляду скарги на постанову про порушення митних правил, уповноважений орган або суд приймає одне з чотирьох рішень:

  • про залишення постанови без змін, а скарги — без задоволення;
  • про скасування постанови і надіслання справи на новий розгляд;
  • про скасування постанови та закриття справи;
  • про зміну виду адміністративного стягнення в межах відповідальності, передбаченої за відповідне порушення митних правил.

Серед основних підстав для скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за порушення митних правила або про припинення провадження у справі про порушення митних правил, серед яких:

  • відсутність у діях особи, яка притягуються до відповідальності, ознак порушення митних правил;
  • необ’єктивність або неповнота провадження провадження у справі або необ’єктивність її розгляду;
  • невідповідність викладених у постанові висновків фактичним обставинам справи;
  • винесення постанови неправомочною особою, безпідставне недопущення до участі і розгляді справи особи, притягнутої до відповідальності, або її представника, а також інше обмеження прав учасників провадження по справі про порушення митних правил та її розгляду;
  • неправильна або неповна класифікація вчиненого правопорушення;
  • накладення стягнення, не передбаченого Митним кодексом України.

За результатами розгляду скарг на рішення митних органів по суті, адміністративний суд ухвалює рішення, яке в свою чергу також може бути оскарженим в апеляційному порядку.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація