"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".
Керівник практики податкового права
Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.
Оскарження податкового повідомлення-рішення: судова практика
Зв’язатися зі спеціалістом
+38 (073) 007-41-00Податкове повідомлення-рішення фіксує обов’язок платника податків сплатити певну зазначену суму грошового зобов’язання, визначену контролюючими органами на підставі чинних нормативно-правових актів. Ст.56 Податкового кодексу України визначає, що порядок оскарження ППР може бути адміністративним та судовим. Команда адвокатської компанії «Приходько та Партнери» практикує обидва названі варіанти. Така категорія клієнтських запитів є доволі поширеною в нашій роботі. Розповімо більш детально про адміністративне оскарження ППР, а також – про вирішення питання у судовому порядку. Як свідчить наша практика, часто перший варіант не дає результату, тож доводиться звертатися до суду.
Адміністративний спосіб оскарження
ППР приймає ГУ ДПС у Києві та області. У згадане Головне управління можна подати заперечення на Акт перевірки, якщо податкова служба не задовольнила його вона приймає ППР, а оскаржити його можна до ДПС протягом встановленого терміну, про який йтиметься далі.
Є декілька важливих тез, які треба розуміти під час адміністративного оскарження ППР:
- Правомірність нарахування має доводити сам контролюючий орган, а не платник податків.
- Скаргу до контролюючого органу вищого рівня можна подати як у письмовому, так і в електронному вигляді. До скарги можуть бути подані документи, розрахунки та докази, які платник податків вважає доцільними. Документи повинні бути належним чином завірені.
Дуже важливо дотримуватися передбачених законодавством строків оскарження ППР в адміністративному порядку. Це має бути протягом 10 робочих днів після того, як платник податків отримав повідомлення-рішення. Якщо він пропустив цей термін, але хоче подати скаргу, є 6 місяців на те, аби подати її разом із клопотанням про поновлення строку, котрий був пропущений. При цьому потрібно додати докази того, що строк пропущено з поважної причини. Вмотивоване рішення стосовно розгляду скарги має надіслати контролюючий орган, який її прийняв, протягом 20 днів. Адміністративне оскарження часто передує судовому.
Строк оскарження податкового повідомлення-рішення до суду
Якщо говорити про судове оскарження податкового повідомлення-рішення, то на це у платника податків є 1095 днів з моменту його отримання. Рішення, яке оскаржене у судовому порядку, вже не підлягатиме адміністративному оскарженню.
Якщо платник податків спочатку використовував адміністративний механізм оскарження, то у нього є право оскаржити ППР чи інше рішення контролюючого органу протягом місяця після того, як закінчилася процедура адміністративного оскарження.
Про що свідчить судова практика?
Ми розглянули 2 шляхи вирішення питання – адміністративний та судовий. Як свідчить практика, перший часто не спрацьовує, тож платнику податків доводиться відстоювати свої права та інтереси у суді. Нерідко дії податківців є такими, що порушують права платника податків. Тож, заручившись фаховою юридичною допомогою, він отримує судове рішення на свою користь.
Наша команда має величезний досвід у такій категорії справ, тому ми знаємо, як відстояти права клієнтів. Ми грамотно складемо позовну заяву, подбаємо про доказову базу та здійснимо ефективне представництво ваших інтересів у суді.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Керівник практики податкового права
Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.
Кейси по темі статті:
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня