Фото: ОСКАРЖЕННЯ НЕЗАКОННИХ ДІЙ ВІЙСЬКОВИХ ПОСАДОВИХ ОСІБ

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

ОСКАРЖЕННЯ НЕЗАКОННИХ ДІЙ ВІЙСЬКОВИХ ПОСАДОВИХ ОСІБ

Час прочитання: 2 хв.

В умовах воєнного стану військове командування та військові адміністрації мають широкий спектр повноважень. Попри те, що здебільшого такі розширені повноваження дійсно забезпечують практичні функції, іноді у їх використанні спрацьовує особистий фактор, який переходить у зловживання. Саме у таких випадках актуальним буде дієвий механізм оскарження незаконних дій військових посадових осіб. Ми розповімо, як це відбувається.

Якими є правові підстави для оскарження?

Такими підставами є:

  • Норми Дисциплінарного статуту ЗСУ.
  • Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Зокрема у статті 19 згаданого Закону наводиться перелік наказів командування, які можна оскаржити. Це стосується наказів щодо присвоєння й позбавлення військових звань, пониження й поновлення у званнях, призначення та звільнення з посади, переміщення по службі, звільнення зі служби та залишення понад граничний вік, укладення, продовження та припинення контракту, направлення за кордон. Окрім перелічених варіантів, часто оскаржуються накази, пов’язані з накладанням дисциплінарного стягнення.

Отож, законодавець передбачив достатньо можливостей для того, аби оскаржити незаконні дії військового командування. Далі варто більш детально торкнутися питання, яким чином це відбувається.

Способи оскарження незаконних дій командування

Можна відстоювати свої інтереси наступними способами:

  • Надсилати особисті звернення чи письмові запити та скарги до органів, котрі належать до Служби правопорядку. Також можна звертатися до органів військового управління та відповідних посадових осіб.
  • Надсилати звернення до органів, які займаються досудовим розслідуванням. До інших державних органів, у компетенції яких перебуває вирішення актуальних для військовослужбовця питань, теж можна звертатись.
  • Подавати позов до адміністративного суду, згідно з підсудністю, встановленою законодавством.

Така широка альтернатива варіантів створює достатні можливості для ефективного відстоювання військовослужбовцем своїх прав.

Особливості оформлення письмової скарги

Скаргу складають у двох примірниках. Подається вона до відділу військової частини чи іншого державного органу, уповноваженого займатися вирішенням актуального для вас питання. Другий примірник, на якому має бути відмітка про отримання, залишається у вас. Варто, щоб на ньому було вказано, яка посадова особа прийняла скаргу та коли це відбулося. Факт такого отримання засвідчується підписом.

 

Фахівці компанії «Приходько та партнери» надають послуги з юридичного супроводу подібних запитів. Ми знаємо усі тонкощі щодо того, як скласти скаргу та в якому порядку і куди з нею звернутися, аби вона не загубилася між стосів паперів, а отримала належну реакцію. Також ми маємо хороший досвід представництва інтересів військовослужбовців у судах.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація