Оскарження дій ТЦК та СП

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується у питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, надання консультацій, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Оскарження дій ТЦК та СП

Час прочитання: 2 хв.

У зв’язку з повномасштабним вторгненням 24 лютого 2022 року в Україні почали проводити відповідні заходи щодо загальної мобілізації населення. В ході якої у громадян почали виникати питання та проблеми, які потребують вирішення.

В контексті даного питання перш за все важливо наголосити, що кожен громадянин має права та обов’язки, які він в подальшому реалізовує.

Разом з тим, на практиці можуть траплятися ситуації, коли зазначені права порушуються зі сторони третіх осіб, що, в свою чергу, створює певні негативні наслідки.
Тому кожна особа права якої порушені має права на відновлення та захист таких прав, зокрема, шляхом оскарження. Оскільки оскарження дій є важливим механізмом захисту прав і свобод громадян у правовій системі.

Оскарження дій – це процес звернення до відповідних органів або суду з метою оскарження прийнятого рішення, скарги на вчинені дії або бездіяльність певного органу чи посадової особи, які вважаються неправомірними, несправедливими або порушують законні права та інтереси особи. Це дає можливість особам, які вважають себе постраждалими або об’єктом неправомірних дій, звернутися до відповідних органів або суду з метою перегляду, скасування або зміни рішення, що їх стосується. Основна мета оскарження дій – забезпечення законності, справедливості та захисту прав громадян. В результаті оскарження можуть бути прийняті рішення про відновлення порушених прав, компенсацію збитків, покарання винних осіб або зміну неправомірних дій, що мали місце.

Україна має систему оскарження дій адміністративних органів, включаючи Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Оскарження дій Територіального центру може бути необхідним у випадку, коли громадянин не згоден з прийнятими рішеннями, діями або бездіяльністю цього центру.

 

Оскарження дій ТЦК та СП - urb 4423 1

Так, можна виділити основні шляхи оскарження дій ТЦК та СП:

  • Позасудовий порядок, шляхом подання скарг до Міністерства оборони або поданням скарг до керівника Центру комплектування та соціальної підтримки.

Для того аби написати скаргу необхідно у листі зазначити контактні дані та викласти і детально описати неправомірні дії або порушення, з якими Ви стикалися. Надати чіткі докази, факти та обставини, які підтверджують Ваші заявлені претензії. Додати додаткові матеріали якщо є відповідні документи, свідчення, фотографії чи будь-які інші матеріали, які підтверджують зазначені претензії, необхідно їх додайти до скарги.

 

  • Судовий порядок, шляхом звернення до адміністративного суду.

Для цього необхідно підготувати позовну заяву, у якій зазначити всі необхідні дані та факти, що стосуються справи. І відповідно зазначити інші деталі, наприклад, місце та дату подій, назву адміністративного органу тощо. Та зібрати докази, які підтверджують ваші претензії.

Тож, якщо Ваші права порушені і Вам необхідна допомога фахівця, звертайтеся до юридичної компанії «Приходько та партнери», за захистом свої прав.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація