Оскарження дій командира військової частини

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Оскарження дій командира військової частини

Час прочитання: 2 хв.

Неодноразово в мережі інтернет та інших ЗМІ піднімалося питання щодо неправомірних дій командирів військових частин. Такі дії виявлялися у різних формах, від неправомірних наказів до ігнорування рапортів військовослужбовців та інше. Звідси і виникає логічне запитання як можна оскаржити явно неправомірні дії командира частини у правовому полі. Адже для демократичної держави важливо, щоб працював правовий механізм врегулювання суперечностей, в тому числі, які виникають між військовослужбовцями та керівництвом військових частин.

Який нормативний акт дозволяє оскаржувати дії командира?

Документом, що дозволяє оскаржити дії командира військової частини Дисциплінарний Статут ЗСУ, а саме ст. 110.

Способи оскарження

  • Перший спосіб - адміністративний. Він заключається в тому, що у разі неправомірних дій командира військової частини можна написати письмову скаргу на такі дії. Скарга в обов'язковому порядку повинна бути зареєстрована. Копію скарги з відміткою про реєстрацію такої скарги військовослужбовець може залишити в себе. Така скарга повинна бути обов'язково розглянута та відповідь на неї повинна бути надана також в письмовому вигляді.

 

Ще до адміністративного порядку оскарження можна віднести також усну скаргу, яку можна залишити під час особистого прийому громадян командиром частини. Суб'єктом оскарження може бути як військовослужбовець так і члени його сім'ї. Важливо у скарзі деталізувати суть проблемного питання та неправомірних дій, які стали предметом оскарження.

  • Другий спосіб - судовий. Даний спосіб більше підійде для оскарження якщо адміністративний порядок оскарження не дав результатів або потрібно оскаржити акт індивідуальної дії (наприклад наказ про переведення, покладення на військовослужбовця певних обов'язків, які він вважає незаконними тощо). При обранні цього способу оскарження варто врахувати всі нюанси, а також за можливості мати на руках документ, який підлягає оскарженню. Звертатися потрібно до адміністративного суду. Якщо військовослужбовець має посвідчення УБД, то судовий збір за подання позову до суду не сплачується.

Особливості

Незважаючи на спосіб оскарження, для досягнення бажаного результату, потрібно, щоб скарга або позовна заява були належним чином оформленими. Адже часто, через неправильне оформлення цих документів їх залишають без розгляду або повертають на доопрацювання, що значно затягує час.

 

Отже, якщо спостерігаєте порушення прав з боку командира військової частини, не нехтуйте правовою допомогою. Часто без допомоги фахівця не просто впоратися з особливостями оскарження дій командира. Адже вчасний юридичний супровід - це запорука дотримання прав тих, хто нас захищає під час війни.

Щоб отримати консультацію або допомогу військового юриста з питань звільнення, оскарження дій чи бездіяльності керівництва, оскарження ВЛК – заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв’яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація