Оскарження акту податкової перевірки

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Оскарження акту податкової перевірки

Час прочитання: 3 хв.

Взаємодія з представниками податкового органу далеко не завжди є приємною для бізнесу, навіть тоді, коли компанія сумлінно дотримується чинного законодавства. Коли податкова перевірка завершена, за її результатами представники контролюючого органу складають акт або довідку. Якщо йде мова про акт, складання цього документу свідчить про виявлені порушення законодавства. Коли податківці вважають, що порушень податкового законодавства немає, вони складають довідку.

Чому акт не підлягає оскарженню в суді?

Коли ми говоримо про оскарження такого акту, важливо розуміти, що, згідно з чинним законодавством, він не вважається рішенням органу владних повноважень. Він є таким службовим документом, у якому зафіксовані порушення законодавства. Тож цей акт не може бути оскаржений у судовому порядку. Що ж тоді робити суб’єкту господарювання, який незгоден з інформацією в акті податкової перевірки та вважає, що податківці діяли незаконно, перевищили повноваження чи порушили процесуальний порядок, у відповідності до якого мала б проводитися така перевірка?

 

Порядок оскарження акту податкової перевірки

Згідно з усталеною практикою, яка закріплена у нещодавніх постановах Верховного Суду України, оскарження акту податкової перевірки є недоцільним способом захисту своїх прав у розумінні ст. 17 КАСУ. Відповідно до неї, акт податкової перевірки не може бути оскарженим у судовій інстанції, оскільки він не належить до категорії рішень суб’єктів владних повноважень, не створює правових наслідків для суб’єктів господарювання та не порушує їхніх прав у публічно-правових відносинах. Тому, навіть якщо позивач намагатиметься подавати скаргу до суду, суд відмовить йому у задоволенні заявлених вимог.

Ст. 86.7 чинного ПКУ зазначає, що у випадку незгоди платника податків з актом перевірки, він може подати до відповідного контролюючого органу за місцем сплати податків свої заперечення на такий акт. Строк оскарження акту податкової перевірки10 робочих днів, що настають за днем отримання акту та надсилання платнику податків відповіді в порядку ст. 58 ПКУ, передбаченому для надсилання чи вручення податкових повідомлень-рішень.

Що ще потрібно знати?

Якщо платник податку прагне брати участь у процесі розгляду своїх заперечень, про це бажання варто вказати у них. Тоді контролюючий орган матиме зобов’язання вчасно повідомити платника податку про час та місце, де відбуватиметься розгляд. Податківці повинні це зробити не пізніше аніж за 2 робочі дні до дня розгляду заперечень.

 

Чим може бути корисною наша допомога?

Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» регулярно має справу з клієнтськими запитами, котрі пов’язані із взаємодією з податківцями. Ми добре знаємо, як часто на практиці порушуються права та законні інтереси платників податків, тому маємо налагоджені та підкріплені досвідом стратегії та алгоритми роботи у таких випадках. Тож якщо ви бачите, що в акті вказана недостовірна інформація стосовно порушень податкового законодавства, які ви фактично не вчиняли, не гайте час.

Звертайтеся до нас, ми допоможемо якісно та переконливо сформувати заперечення і здійснимо юридичний супровід вашої взаємодії з контролюючим органом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація