Фото: ОРГАНІЗАЦІЯ ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИНУ З ТОЧКИ ЗОРУ БУХГАЛТЕРА

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

ОРГАНІЗАЦІЯ ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИНУ З ТОЧКИ ЗОРУ БУХГАЛТЕРА

Час прочитання: 2 хв.

 21 століття запам’яталося швидкими темпами розвитку інформаційних та новітніх технологій. Так, завдяки виникненню глобальної світової мережі Інтернет, багато процесів сучасного світу змінилися.

 Зокрема, однією із таких змін є розвиток сфери торгівлі, яка в значній мірі перейшла в «онлайн», починаючи від будівельних матеріалів, закінчуючи продуктами харчування. Однак є ряд правил та норм, які суб’єкти господарювання мають дотримуватися при здійсненні такого роду діяльності. Тому розкриємо дане питання та місце бухгалтера у ньому.

 Так, по-перше, нормативною основою діяльності такого суб’єкта господарювання, окрім Податкового кодексу, Господарського кодексу, Цивільного кодексу та ін. є  Закон № 675 «Про електронну комерцію».

 Даний акт визначає інтернет-магазин, як засіб для представлення або реалізації товару, роботи чи послуги шляхом вчинення електронного правочину.

 Інтернет-магазин обов’язково має бути зареєстрований як суб’єкт господарювання (не важливо чи це фізична особа-підприємець чи це юридична особа). І тут вже постає питання в необхідності залучення спеціалістів, що мають конкретні знання (мається на увазі бухгалтера). Це пов’язано з тим, що господарська діяльність передбачає обов’язкову подачу звітів (кількість та частота подачі яких залежить від обраної системи оподаткування), нарахування заробітної плати, проведення платежів, сплату податків тощо. І тут виникає питання у формі здійснення бухгалтерської діяльності: чи необхідно брати бухгалтера на повний робочий день і в штат у магазин, що здійснює свою діяльність дистанційно? На сьогоднішній день є багато компаній (зокрема, юридична компанія «Приходько та партнери»), що надають послуги бухгалтерського аутсорсингу, де вся робота здійснюється дистанційно, а що головне – набагато дешевше!

 Повертаючись до теми інтернет-магазину, другою його ознакою є наявність КВЕДу 47.91, тобто роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет, що відображається у ЄДР. Тому можете перевірити, чи відповідає Ваш бізнес даній вимозі за допомогою безкоштовного запиту на сайті https://usr.minjust.gov.ua/content/free-search.

 По-третє, варто пам’ятати про перелік товарів, що забороняється продавати через Інтернет.

  Так, заборонено продавати:

  • алкоголь;
  • тютюнові вироби;
  • лікарські засоби;
  • предмети, що обмежені та заборонені в обігу.

 Особам на спрощеній системі оподаткування також заборонено здійснювати торгівлю підакцизними товарами, дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, предметами мистецтва та антикваріату.

 На наше переконання, за даними правилами має слідкувати саме бухгалтер, оскільки він має доступ до усієї фінансової та організаційної документації суб’єкта господарювання.

 Для того, щоб захистити та правильно розширювати Ваш бізнес, звертайтеся до юридичної компанії «Приходько та партнери», наші спеціалісти забезпечать надання кваліфікованої допомоги!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація