ОПОДАТКУВАННЯ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

ОПОДАТКУВАННЯ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Час прочитання: 2 хв.

Введення воєнного стану в Україні створило нові реальності для ведення бізнесу. Такі реальності вплинули й на органи, що формують податкову політику, зокрема в частині оподаткування. Тому розглянемо найбільш обговорювану зміну, що дає змогу перейти більшості бізнесу на спрощену систему оподаткування.

Всім відома 3 група спрощеної системи оподаткування досить довгий час існувала без змін: 5 відсотків від доходу, або ж 3 відсотки від доходу плюс ПДВ. Разом з тим існували обмеження по допустимому річному обороту. Поряд з цим держава вирішила створити прозорі та спрощені умови для ведення бізнесу для значної його частини.

Основні зміни стосуються наступного:

  • Ставки оподаткування;
  • Річного обсягу доходу;
  • Переліку дозволених видів діяльності;
  • Звітного періоду.

Щодо ставки оподаткування, то вона встановлена на рівні 2 відсотків від доходу такого субʼєкта. Річний обсяг доходу на такій особливій системі оподаткування наразі необмежений, хоча раніше висувалися різні «пороги».

Необмеженість розміру обороту є надзвичайно цікавим фактором для обрання такої системи оподаткування великим бізнесом, який протягом останнього часу потерпав від особливостей адміністрування ПДВ, зупинення реєстрації податкових накладних чи взагалі визнання субʼєкта господарювання таким, що відповідає критеріям ризиковості платника податку. Тому для великого бізнесу це є цікавим варіантом для визначення своєї системи оподаткування. Якщо врахувати податкове навантаження із ПДВ та податку на прибуток, то він в більшості випадків буде перевищувати 2 відсотки, що дозволяється на особливій спрощеній системі оподаткування. Тому рекомендуємо представникам великого бізнесу детально визначити існуюче податкове навантаження, ризики зупинення реєстрації податкових накладних та розглянути, за результатами такої оцінки, можливість переходу на спрощену систему оподаткування за ставкою 2 %.

Щодо дозволених видів діяльності, то заборони стосуються тих суб’єктів, які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів, видобуток, реалізацію корисних копалин, брокерів, банків, кредитних спілок, ломбардів, лізингових компаній та ін. Тобто обмеження по КВЕДу не торкнуться більшості бізнесу.

Зміни торкнулися і звітного періоду, що тепер становить 1 календарний місяць. Для сплати податкових зобов’язань у Вас буде 10 днів після останнього дня для подачі звітності.

Щодо платників ПДВ, то реєстрація як платника ПДВ є призупиненою на період перебування суб’єкта господарювання на «особливій» спрощеній системі оподаткування. Ви також звільнятиметеся від подання податкової звітності з ПДВ та нарахування та сплати ПДВ за операціями з постачання товарів, робіт та послуг на митній території України, а також в разі ввезення товарів на митну територію України.

Якщо Вам потрібні більш детальні податкові консультації, визначення вашого податкового навантаження чи загалом бухгалтерські та юридичні послуги – звертайтеся до юридичної компанії «Приходько та партнери», ми з радістю Вам допоможемо.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація