Оподаткування фермерського господарства
E-mail
bychkov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-45

Спеціалізується на податковому праві, представництві інтересів перед контролюючими органами, представництві інтересів в рамках проведення заходів фінансового моніторингу.

Зв'язатися зараз

Оподаткування фермерського господарства

Час прочитання: 2 хв.

Відповідно до Закону України "Про фермерські господарства" - фермерські господарства є формою підприємницької діяльності, а отже вони також мають оподатковуватися відповідно до законодавства.

Але яку форму оподаткування вибрати, задають собі питання громадяни, які планують створити фермерське господарство? Отже, докладніше про форми оподаткування фермерських господарств.

Фермерські господарства, які й всі інші сільськогосподарські виробники можуть працювати на загальній системі оподаткування. Тобто, вони можуть сплачувати податок на прибуток або єдиний податок. Це стосується тих фермерських господарств, що утворені зі статусом юридичної особи.

 

Щодо фермерських господарств, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці, то вони можуть бути або на загальній системі оподаткування або на спрощеній.

Загальна система оподаткування

Багато хто вважає, що загальна система оподаткування є складнішою. Але для фермерських господарств, які сільськогосподарських виробників вона є найоб'єктивнішою.

Якихось особливостей оподаткування фермерських господарств, які перебувають на цій системі оподаткування немає, адже для них застосовуються ті ж самі правила щодо юридичних осіб. Порядок сплати податку визначений в ст. 134 Податкового кодексу України. Ставка оподаткування на прибуток - 18%.

Якщо дохід фермерського господарства перевищує 20 млн. грн, то декларація про прибуток подається щоквартально, якщо менше — один раз на рік.

 Загальна система оподаткування для фермерських господарств, які зареєстровані як ФОП

Фермерське господарство зареєстроване як ФОП та перебуває на загальній системі оподаткування сплачує податок лише на чистий дохід. Тобто на різницю між документально підтвердженим доходом та витратами.

Ставка оподаткування така ж - 18%. Але крім цього потрібно сплатити ЄСВ “за себе” та військовий збір в розмірі 1,5%.

 Спрощена система оподаткування

Спрощену систему оподаткування зі сплатою Єдиного податку 4-ї групи можуть обрати лише ті фермерські господарства які є сільськогосподарськими товаровиробниками.

Об'єктом оподаткування в даному випадку буде загальна кількість власних та орендованих сільськогосподарських земель. Ставка оподаткування визначається від нормативно-грошової оцінки цих земель.

Платниками Єдиного податку третьої групи фермерські господарства можуть бути лише за умови, якщо їхній річний дохід є меншим ніж 5 млн. гривень.

Ставка податку для платників ПДВ становить 3 %, для неплатників ПДВ - 5 %. Також сплачується ЄСВ “за себе”.

Щодо Єдиного податку 2-ї групи, то для цієї групи оподаткування застосовується ставка 20% від мінімальної заробітної плати, яка встановлена на 1 січня відповідного року. В таких фермерських господарствах річний дохід не повинен перевищувати 1,5 млн грн.

 

Таке фермерське господарство може використовувати працю найманих працівників, але не більше 10 осіб.

Отже, вибираючи систему оподаткування для фермерського господарства потрібно насамперед орієнтуватися на дохід який буде в майбутньому, адже саме від нього залежить яку найоптимальнішу систему оподаткування вибрати тому чи іншому фермерському господарству.

Щоб отримати консультацію юриста щодо оподаткування фермерського господарства - заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація