ОПОДАТКУВАННЯ БІЗНЕСУ В РУМУНІЇ

"Вчасність, відкритість та відданість - це головні принципи нашої роботи."

Бозріков Пилип Олександрович

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, Азії та Ближнього Сходу.

Зв'язатися зараз

ОПОДАТКУВАННЯ БІЗНЕСУ В РУМУНІЇ

Час прочитання: 2 хв.

За статистикою Державної прикордонної служби України, Румунія входить до трійки країн, до якої вирушили наші співвітчизники в пошуках тимчасового захисту на території країн Європейського Союзу через повномасштабне вторгнення російської федерації. Таким чином, значна кількість українців почали розмірковувати над можливістю ведення бізнесу на території Румунії та, відповідно, реєстрації там компанії чи індивідуального підприємництва.

 

Унаслідок цього, виникає логічне питання: яким чином оподатковується бізнес-діяльність румунською владою? Спробуємо розібратися.

У першу чергу, зазначимо, що найпопулярнішою організаційно-правовою формою компаній у Румунії є аналог українського ТОВ – Societate cu Raspundere Limitata (SRL). Інші форми реєстрації – аналог українського ФОПа – не користуються популярністю.

Також, варто звернути увагу, що румунські компанії сплачують податок на прибуток зі свого світового доходу, а іноземні – з доходів із джерел у Румунії.

Основні податки, які сплачуються юридичними особами в Румунії такі:

  1. Податок на прибуток юридичних осіб (корпоративний податок) – 16%. Для мікропідприємств такий прибуток обкладається податком за ставкою 1-3% (в залежності від наявності найманих працівників);
  2. Податок на додану вартість (ПДВ) – 19%. До деяких товарів застосовується зменшена ставка в розмірі 9% або 5% (ресторанний, медичний, туристичний бізнес тощо);
  3. Податок на дивіденди – 5%;
  4. Податок на нерухомість – 0,2 % на житлову нерухомість, нежитлові – до 1,3%. Також місцева влада може на 50% збільшити встановлену ставку;
  5. Соціальні внески – роботодавці сплачують внески за ставкою 4% або 8%, а також внесок на страхування від безробіття за ставкою 2,25% від суми винагороди працівника. і внесок на медичне страхування за ставкою 10%.

Окремо варто звернути увагу на оподаткування мікропідприємств, оскільки з 1 січня 2023 року наберуть чинності такі зміни.

Критерії щодо отримання такого статусу будуть наступні:

  • щонайменше 1 штатний працівник (наразі є можливість не наймати);
  • оборот не більше 500 000 EUR (наразі 1 000 000 EUR)
  • акціонери, що мають 25% статутного капіталу, є акціонерами не більш ніж у 3 компаніях.

 

Отже, податок на доходи для таких компаній буде виключно 1%, оскільки мікропідприємства будуть зобов’язані мати хоча б одного працівника.

Таким чином, оподаткуванню в Румунії підлягають доходи як резидентів, так і нерезидентів. Якщо говорити про загальний податок для юридичних осіб, який на сьогодні становить 16%, то серед держав-членів Європейського Союзу він вважається одним із найвигідніших.

Прослідковується позиція керівництва держави щодо створення оптимальних умов, за яких будь-яка особа чи компанія могла б не порушувати податкове законодавство країни, при цьому не втрачаючи значну частину активів.

Зазначене вище сприяє доволі значному зростанню ВВП Румунії (порівняно з іншими державами-членами ЄС), що також підтверджується прогнозом Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та оціночною місією Міжнародного валютного фонду (МВФ), згідно з прогнозами яких за результатами 2022 року цей показник має зрости на ~5%.

З метою отримання інформації щодо нюансів румунського оподаткування бізнесу звертайтеся до фахівців ЮК «Приходько та партнери», котрі нададуть відповіді на Ваші питання.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, Азії та Ближнього Сходу.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація