ОПОДАТКУВАННЯ БІЗНЕСУ В ПОЛЬЩІ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

"Досконалість виконання у будь-якому аспекті вашого питання - наше кредо!"

Сіренко Микола Сергійович

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз

ОПОДАТКУВАННЯ БІЗНЕСУ В ПОЛЬЩІ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

Час прочитання: 2 хв.

Ще до початку війни багато українців планували розпочинати власний бізнес у європейських країнах. Це пов’язували з прозорою системою діяльності та можливостями європейського ринку. Після 24 лютого багато громадян вже змушені були змінювати місце перебування в інші регіони або ж навіть інші країни. Одна з таких – Польща. Одне з найперших питань, яке хвилює більшість людей: як вести трудову діяльність в іншій країні, а саме – яке оподаткування бізнесу в Польщі?

Разом з тим, Польща є однією з країн, яка зробила максимум для того, щоб громадяни України могли працювати та вести підприємницьку діяльність на одному рівні з місцевими мешканцями (громадянами).

Оформлення бізнесу в Польщі

В Польщі важливо, щоб бізнес працював на прозорих умовах. При цьому, організаційно-правові форми ведення бізнесу в Польщі дуже схожі на українські форми ведення бізнесу, серед них можна обрати спільну підприємницьку діяльність, партнерство, товариство з обмеженою відповідальністю, а також приватну підприємницьку діяльність (як також називається одноосібне підприємництво або підприємницька діяльність фізичної особи), що є, по суті, аналогом українського ФОП.

 

ОПОДАТКУВАННЯ БІЗНЕСУ В ПОЛЬЩІ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ - low angle of businesswoman posing with arms crossed outdoors

Загальні засади оподаткування бізнесу в Польщі 

Необхідно враховувати, що ставка загального оподаткування на прибуток складає 17% або 32%. Але існують ще два варіанта оподаткування, які можна обрати при реєстрації бізнесу:

  •  це 19% від отримання прибутку та 4,9% соціального податку, що в сумі виходить 23,9%.
  •  або ж, від 2% до 17% від отриманого доходу.

Мається на увазі, що податок на прибуток тут платиться саме від чистого прибутку. Тобто це різниця між отриманими доходами та витратами, які поніс підприємець при здійснені своєї діяльності.

Так, можна зробити висновок, що ставки оподаткування в Польщі є дещо вищими у порівнянні з українськими, проте, разом з цим, залишаються одними з найменшими на території європейського союзу.

Додатково варто зауважити, що крім зазначених податків потрібно сплачувати соціальний внесок в розмірі 60 злотих перших пів року з дати реєстрації, а далі соціальний внесок становить 200 злотих на місяць.

Окрім вище перерахованих податків також існує обов’язкове медичне страхування, яке розраховується від обраного способу оподаткування.

 

Податок на додану вартість

За законодавством Польщі платник податків має право на повернення ПДВ. Обчислення ПДВ здійснюється кожного місяця або кварталу, залежно від того, який спосіб обчислення обрав платник податку. ПДВ повертається у встановленому законом порядку на території Польщі в повному розмірі. Але якщо особа зіштовхнулася із труднощами при самостійному заповненні необхідних документів на відшкодування ПДВ, то краще звернутися до фахових спеціалістів та скористатися їх послугами. Зокрема в цьому, а також щодо інших питань ведення бізнесу в Польщі допоможуть відповідні спеціалісти Юридичної компанії “Приходько та партнери”.

Отже, як вбачається з вищенаведеного, оподаткування бізнесу в Польщі має свої переваги, проте, без чіткого розуміння місцевого законодавства, людина ризикує зіштовхнутися з труднощами, які можуть негативно вплинути на податкове навантаження та ведення Вашого бізнесу в цілому.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація