Оголошення авто в розшук –  як подати авто у розшук?

«Ми гарантуємо Вам якісний та професійний захист у кримінальному провадженні!»

Непом’яща Поліна Ігорівна
E-mail
nepomiascha@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-91

Адвокат спеціалізується на кримінальному праві та кримінальному процесі, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Оголошення авто в розшук – як подати авто у розшук?

Час прочитання: 3 хв.

Ви залишили свій автомобіль у звичному місці, на паркомісці чи у дворі свого дому, але, через деякий час помітили, що він зник? За офіційною статистикою щороку в Україні викрадають десятки тисяч авто. Саме тому популярною послугою серед клієнтів нашої юридичної компанії Приходько та Партнери являється оголошення авто в розшук. В цій статті ми розкажемо, як правильно подати авто у розшук для досягнення ефективного результату, тобто, повернення Вашої приватної власності.   

Законодавча база питання

В чинному українському законодавстві існують певні складнощі з трактуванням поняття угону/крадіжки автомобіля. В статті 289 КК України мова йде про угон, тобто, заволодіння авто без мети наживи. Що стосується крадіжки – це стаття 185 КК України, тобто, повний продаж автомобіля або його частин. Міра покарання за вказаними вище статтями залежить від таких факторів, як тонкощі трактування законів, формулювання звинувачення та ін. Важливо: страхові випадки стосуються тільки викрадених авто. Потерпілому в цій ситуації краще заручитись підтримкою професійних адвокатів. 

Алгоритм дій адвокатів при оголошенні авто у розшук

Адвокати Приходько та Партнери допоможуть Вам правильно розцінити та проаналізувати ситуацію з юридичної точки зору. 

По-перше, ми прослідкуємо, щоб правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею 289 КК України. Це дуже важливий етап. Інформація про викрадення авто вноситься до Бази розшуку МВС. Наші адвокати допоможуть в оформленні відповідної заяви. Це загальнообов’язковий крок для того, щоб запустити правовий механізм оголошення викраденого автомобіля у розшук. 

Важливо: відкриття кримінального провадження за статтею 289 КК України – це не тільки важливий крок з точки зору пошуку викраденого авто. Вся справа в тому, що угон може здійснюватися з метою здійснення різноманітних злочинів. Це можуть бути грабежі, викрадення людей та навіть вбивства. Саме тому важливо якнайшвидше повідомити правоохоронців про факт угону авто.

По-друге, щоб Ваша заява не загубилася у кабінетах правоохоронців, ми нагадаємо про обставини справи в Департаменті патрульної поліції. Таким чином, будуть оповіщені всі Управління. Саме вони щоденно контактують з власниками транспортних засобів, які пересуваються по різних територіях нашої країни. 

До заяви варто прикріпити роздруковані кольорові фото викраденого автомобіля. Для ідентифікації авто додатково вказується номер двигуна, VIN-номер шасі або кузова, колір, державний номерний знак та ін. 

По-третє, дуже важливо, щоб викрадений автомобіль не перетнув території, які тимчасово непідконтрольні Україні (тобто, знаходяться в окупації) чи пропускні пункти на кордоні. Для цього наші адвокати підготують відповідні заяви до органів влади на пропускних пунктах. Отже, інформацію про розшук авто отримають такі організації, як Державна прикордонна служба України та Департамент організації та митного контролю ДФС.

Таким чином, самостійний розшук авто – достатньо складне завдання. Організація власного пошуку та розслідування може призвести до втрати суттєвих ресурсів та дорогоцінного часу. Саме тому краще довірити цю справу професіоналам – представникам правоохоронних органів та адвокатам Приходько та Партнери. 

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг адвоката з оголошення авто в розшук заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація