ОГЛЯД РІШЕНЬ АНТИРЕЙДЕРСЬКОЇ КОМІСІЇ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ СКАРГ У ЛИСТОПАДІ 2021 РОКУ У СФЕРІ НЕРУХОМОСТІ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ОГЛЯД РІШЕНЬ АНТИРЕЙДЕРСЬКОЇ КОМІСІЇ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ СКАРГ У ЛИСТОПАДІ 2021 РОКУ У СФЕРІ НЕРУХОМОСТІ

Час прочитання: 2 хв.

Протягом листопада 2021 року Колегією з розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Мін’юсті (так званою Антирейдерською комісією) було розглянуто понад 370 скарг. Це практично відповідає зобов’язанню, яке взяв на себе півтора року тому міністр юстиції Денис Малюська (він говорив про плани розглядати щотижня не менш як 100 скарг).

Основні узагальнення

Архів рішень антирейдерської комісії за листопад містить 378 пунктів. З них 5 стосуються внесення змін до рішень, що були прийняті попередньо. 78-ма рішеннями скарги були задоволені: 49 – в повному обсязі, решта – частково. У 295 випадках прийняті рішення про відмови у задоволенні скарг.

Переважна більшість скарг, понад 90%, стосується реєстраційних дій в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Бізнесу (Держ. реєстру юридичних осіб, ФОП та громадських формувань) стосується лише невелика частина скарг.

Виходячи зі статистики, комісією в листопаді було задоволено лише трохи більш як 20% скарг. Натомість протягом 16 січня – 29 грудня 2020 року Колегією було розглянуто 2 694 скарг, у 1 104 випадках вимоги скаржників були задоволені. Отже, спостерігається тенденція до збільшення кількості відмов скаржникам.

Причини відмов:

  • рішення держ. реєстратора/ нотаріуса відповідає законодавству;
  • закінчився встановлений законодавством термін подачі скарги;
  • скарга складена без дотримання встановлених вимог;
  • скаржником не підтверджено факту порушення його прав через прийняття оскаржуваного рішення;
  • вже є рішення Мін’юсту з того самого питання;
  • наявне судове провадження, пов’язане зі спором між тими самими сторонами з того самого предмета, тієї ж підстави;
  • розгляд питань, порушених у скарзі, не входить до компетенції Мін’юсту.

Натомість у разі задоволення скарг за певних обставин зачіпалися питання щодо відповідальності держ. реєстратора/ нотаріуса.

Зокрема, йдеться про:

a) тимчасове блокування доступу до реєстру строком на 1 – 3 місяці;
b) анулювання такого доступу;
c) подання до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Мін’юсті стосовно анулювання свідоцтва на право заняття нотаріальною діяльністю.

Найрезонансніший розгляд листопада

Без будь-яких вагань та сумнівів, це рішення (наказ) №3903/5 від 1.11, що стосується так званої «трансформаторної справи» – рейдерського захоплення двох трансформаторних підстанцій РП-13 та ТП-913 у місті Ірпінь підприємцем Пєшим О.В.

Про цю справу писали в ЗМІ та в соціальних мережах. У вересні 2021 року Пєший О.В. подав державному реєстратору Пірнівської сільради Гавриленку Олексію Віталійовичу завідомо недостовірні дані, на підставі яких було внесено записи в реєстр щодо права власності на електричні підстанції. Розуміючи, що ці записи будуть з великою ймовірністю скасовані, Пєший О.В. переоформив підстанції в іпотеку своєму 78-річному діду Толкушову В.Ф.

Зрештою, рішення державного реєстратора Гавриленка Олексія Віталійовича були скасовані. Ба більше – цьому реєстратору було анульовано доступ до реєстру.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація