Оформлення закордонного паспорту України через консульство
E-mail
fedortsov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-43

Юрист практики міжнародної міграції. Спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Румунія, Угорщина, Іспанія, Чехія).

Зв'язатися зараз

Оформлення закордонного паспорту України через консульство

Час прочитання: 4 хв.

Закордонний паспорт - це документ, який посвідчує особу та дозволяє легально перебувати на території іншої країни. Але кожен закордонний паспорт має свій строк строк дії (10 років). Після спливу цього строку паспорт стає недійсним і його потрібно замінити. Або наприклад, особа одружилася та змінила прізвище, в такому випадку паспорт також доведеться замінити.

Якщо в Україні це можна зробити у підрозділах ДМС або в ЦНАП, то закордоном оформити паспорт потрібно в консульстві. Оформлення закордонного паспорту України через консульство може бути складним процесом.

 

Чим регулюється?

Оформлення закордонних паспортів регулюється Постановою Кабінету Міністрів України №152.

З 15 листопада 2023 року МЗС України оновило порядок запису до консульства України. А саме, записатимся можна лише через електронну чергу.

Обмін закордонного паспорту через консульство

Ви можете обміняти закордонний паспорт через консульство України в країні перебування. Одночасно можна мати не більше 2 дійсних закордонних паспортів.

Запис на прийом до консульства

Запис на подачу документів до консульства можна зробити лише за наявності:

  • Дія підпис/ЕЦП
  • BankID

На цьому етапі можуть виникати проблеми у людей, які тривалий час перебувають за кордоном та не мають Дія підпис/ЕЦП або BankID.

Тому, запис до консульства може стати першою проблемою при необхідності зміни закордонного паспорту. Оскільки консульство не здійснює прийому громадян без попереднього запису.

Необхідні документи:

  • Внутрішній паспорт
  • ІПН

Якщо ви вже маєте 2 дійсних закордонних паспорти, вам потрібно буде здати паспорт, що закінчується, або вже прострочений, або написати заяву про втрату та визнання паспорту недійсним, якщо ви його втратили.

Строки оформлення:

Строки оформлення паспорту через консульство може складати 5-7 місяців. Це пов'язано з тривалим строком обробки заяви в консульстві та подальшою передачею її до відповідного підрозділу міграційної служби в Україні, з якої вже далі направляється заява на персоналізацію та по готовності на відправку паспорту за кордон.

Чим може допомогти адвокат?

Консультація стосовно можливості обміну чи оформлення закордонного паспорту, якщо особа вже має два дійсні паспорти, або ж втратила закордонний паспорт та не знає куди звернутись. Адвокат може надати консультацію стосовно процедури запису до консульства та які заяви необхідно буде заповнити. Консультація по необхідному переліку документів, строків оформлення та процедурі персоналізації міграційною службою України.

Що Ви отримаєте звернувшись за консультацією стосовно оформлення закордонного паспорту через консульство України?

  • Повне розуміння процедури оформлення паспорту від моменту запису в консульство, до моменту доставки готового паспорту з України.
  • Зниження ризику помилок у подачі заяв чи підготовці документів.

 

Захист ваших прав:

  • Адвокат може захищати ваші права, якщо виникнуть будь-які проблеми.
  • Адвокат знає всі тонкощі процедури оформлення закордонного паспорту і може допомогти вам уникнути помилок, при записі чи в процесі подачі заявки.

Вартість послуг адвоката:

  • Вартість послуг адвоката може варіюватися.
  • З допомогою адвоката Ви будете володіти повною інформацією стосовно процесу оформлення та виготовлення закордонного паспорту через консульство, що значно заощадить Ваш час.

Щоб отримати консультацію юриста щодо оформлення закордонного паспорту - заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом. Якщо ж Ви знаходитесь за кордоном, то залишайте актуальний номер WhatsApp або Telegram.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація