E-mail
vaseka@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-03

юрист, спеціалізується на кримінальному праві, справах про порушення митних правил, стягеннні прорблемної заборгованості

Зв'язатися зараз

ОФОРМЛЕННЯ ТОВАРУ В МИТНОМУ РЕЖИМІ «ТРАНЗИТ»

Транзит – це митний режим, відповідно до якого товари та/або транспортні засоби комерційного призначення переміщуються під митним контролем між двома органами доходів і зборів України або в межах зони діяльності одного органу доходів і зборів без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Поміщення в митний режим транзиту відповідно починається з оформлення документів та визначення строку, на який буде поміщуватися товар.

Згідно з законодавством України, особа має подати до органу доходів і зборів наступні документи:

  • митну декларацію;
  • товарно транспортний документ на перевезення і рахунок фактуру (інвойс);
  • інший документ який визначає вартість товару.

Також подати заяву на неодноразове переміщення через митний кордон України цих товарів протягом строку дії митного режиму тимчасового ввезення, якщо особа бажає на одних і тих же умовах ввозити одні і ті ж товари декілька разів.

Тимчасове ввезення контейнерів, піддонів, упаковок на умовах та відповідно до положень Додатка В.3 до Конвенції про тимчасове ввезення за заявою особи, що має намір користуватися митним режимом тимчасового ввезення, та з дозволу митного органу може здійснюватися на підставі письмового зобов’язання цієї особи щодо подальшого реекспорту таких товарів без оформлення МД або книжки А.Т.А.

Митна декларація – існує у 2 видах. Якщо це паперовий носій, то на ній мусить бути на всіх аркушах відбитка особистої номерної печатки посадової особи органів доходів та зборів яка завершила митне оформлення. А якщо це електронний носій – мусить мати електронний цифровий підпис та відмітка про завершення митного оформлення.

Товарно-транспортна накладна – документ яким підтверджується операція з надання послуг перевезення вантажів. Правильність складання ТТН передбачено в «Податки та бухгалтерський облік», 2014 р. та Листі Міністерства інфраструктури від 11.03.2014. №24 55.25/10-14. Складається за типовою формою №1-ТЕ.

За бажанням (не обов’язково) декларант може подати 2 електронні копії зображень товарів – данні копії мають бути завірені підписом та відбитком печатки (за наявності).

Для продовження строку тимчасового ввезення особа має подати нову заяву, нову книжку А.Т.А і документи які підтверджують Обставини продовження. Інформація про продовження вноситься до ЄАІС.

Відтак, особа яка прибула на пункт пропуску вже має знати про всі особливості заповнення, вимоги до документації і етапи її оформлення. Звичайно можна зрозуміти всю складність при проходженні оформлення митної документації в режимі транзит. Це зумовлено тим, що в даному режимі не сплачуються жодні митні платежі.

Якщо у Вас виникли складності на митниці під час оформлення в митному режимі «транзит», АБ «Приходько та партнери» допоможе в даному питанні.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація