Оформлення посвідчення особи без громадянства

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Оформлення посвідчення особи без громадянства

Час прочитання: 1 хв.

За часів, коли активно піднімається питання про надання українцям права мати подвійне громадянство, інших людей цікавить отримання хоча б одного, так, як вони знаходяться в стані без громадянства. Причини для цього можуть бути різними, наприклад, людина добровільно відмовився від свого «рідного» громадянства, втратив його або був позбавлений в порядку, передбаченому законом або ж, коли людина не оформив громадянство на підставі народження, а автоматичного набуття в даній країні - не існує .

Такі люди мають право на набуття статусу особи без громадянства та оформлення посвідчення особи без громадянства. Наявність даного документа надасть можливість вільно подорожувати по світу і працювати в інших країнах.

Вимоги до осіб, які мають право на отримання посвідчення особи без громадянства чітко передбачені законодавством України. Наприклад, вік людини повинен бути не менше 16-ти років (винятком є ​​ситуація, коли посвідчення необхідно отримати до досягнення 16-річчя в зв'язку з хворобою, вимогою держави в яке необхідно їхати людині, участь в міжнародних організаціях.)

Процедурно оформлення посвідчення особи без громадянства має на увазі під собою особисту подачу документів до відповідного державного органу. Термін оформлення посвідчення 10 робочих днів, але термін може бути зменшений до 3 робочих днів, в зв'язку з наявністю підстав для цього, передбачених законом. Посвідчення видається строком на 3 роки, з можливістю його продовження. Також, документ підлягає відновлення в разі його втрати, крадіжки або непридатні для використання. Якщо людина в момент закінчення терміну дії посвідчення особи без громадянства знаходиться не в Україні, він може звернутися в посольство або консульська установа України для оформлення посвідчення особи на повернення в Україну.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація