Обмежено придатний до військової служби у воєнний час

"Закони марно існують для тих, хто не має мужності і засобів захищати їх".

Шипко Ілля Анатолійович
E-mail
shypko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-46

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення та звільнення.

Зв'язатися зараз

Обмежено придатний до військової служби у воєнний час

Час прочитання: 3 хв.

Військова служба є вельми важливою і необхідною складовою оборони країни під час воєнного конфлікту. Однак, не всі громадяни є повністю придатними до військової служби з різних причин. Таким особам надається статус «обмежено придатних». Це означає, що вони можуть служити і бути призваними до ЗСУ, але з певними обмеженнями, які враховують їхні особисті характеристики і здатності.

Зазвичай, обмежена придатність пов’язана з фізичними або психологічними обмеженнями, які не дозволяють особі виконувати певні військові завдання або функції. Фізичні обмеження можуть включати серйозні травми, вроджені вади або хронічні хвороби, які ставлять під загрозу здоров’я та безпеку особи. Психологічні обмеження можуть включати психічні розлади, депресію або посттравматичний стресовий розлад, що можуть негативно впливати на здатність особи функціонувати відповідно до вимог військової служби.

Обмежено придатні особи можуть бути призначені для виконання нестримуючих завдань, які не вимагають повної фізичної або психологічної готовності.

Наприклад, вони можуть працювати в медичній сфері, штабах, тилових частинах,комп’ютерних технологіях або адміністративних посадах. Однак, такі особи, як правило, не можуть бути направлені безпосередньо на бойові дії або виконання завдань в повній військовій амуніції.

 

Обмежена придатність у військовий час регулюється Законом України “Про загальний військовий обов’язок та військову службу”. Згідно до цього закону, особам, які мають обмежену придатність, може бути надано звільнення від мобілізації або вони можуть бути направлені на альтернативну (невійськову) службу замість здійснення повноцінної військової служби. Обмежена придатність може бути встановлена у випадках таких захворювань або станів, як вроджені аномалії, відхилення від норми розумового розвитку, важка кульова недостатність, відкриті форми туберкульозу, вірусні гепатити, СНІД тощо.

Законодавством, також встановлено процедуру медичного огляду та визначення ступеня придатності. Особи, які бажають заявити про свою обмежену придатність, зобов’язані пройти медичний огляд у спеціалізованій медичній установі або комісії, яка має право визначити ступінь придатності. Рішення медичної комісії може бути оскаржене в судовому порядку чи до ЦВЛК.

Обмежено придатний до військової служби у воєнний час - urb 0240

Особам з обмеженою придатністю, які вже перебувають на військовій службі, закони надають можливість зміни типу служби на підходящий для їхнього стану здоров’я. Наприклад, така особа може бути переведена на службу в тилових частинах, роті охорони, ТЦК чи , адміністративну роботу. При цьому, згідно з законодавством, особи з обмеженою придатністю зобов’язані продовжувати службу в тих випадках, коли їхній стан здоров’я покращується і вони здатні нести повноцінну військову службу.

 

Отже, обмежена придатність у військовий час є важливим поняттям, регульованим законодавством України. Цей статус надається особам, які не можуть повністю виконувати військові обов’язки через медичні, фізичні або інші причини. Законодавство України передбачає певні правила і процедури, які регулюють цей статус, а також визначають можливі обов’язки, які можуть бути покладені на осіб обмеженої придатності в разі виникнення воєнного конфлікту.

Отже, якщо у вас є підстави вважати, що ви є обмежено придатними до військової служби, можете звертатись за допомогою до наших фахівців з військового права. Юристи нададуть Вам повноцінну консультацію з цього типу питань та допоможуть у разі необхідності оформити статус обмежено придатного до військової служби.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація