Обмеження щодо розпорядження землею під час воєнного стану

"Нам не важливо, на чиєму боці влада, а важливо, на чиєму боці закон."

Перепельченко Анатолій Олександрович
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

Обмеження щодо розпорядження землею під час воєнного стану

Час прочитання: 2 хв.

Національне законодавство дозволяє нам розпоряджатися власністю на власний розсуд. Але у зв'язку з запровадженням воєнного стану було запроваджено ряд обмежень. Це зроблено у зв'язку з тим, убезпечити громадян від можливих негативних наслідків при укладенні різного роду правочинів. Обмеження торкнулися і земельних відносин. Протягом останніх років в Україні впроваджувалася земельна реформа, а сьогодні вона мусить бути пристосована до роботи в період війни.

 

Законом України №2247-9 було визначено особливості регулювання землею на час дії воєнного стану.

Основні обмеження на земельні ділянки під час воєнного стану:

Право користування та Оренда. Якщо під час воєнного стану закінчується строк дії договору оренди, то він автоматично продовжується ще на один рік. Тобто, фактично орендодавець обмежений в праві розпоряджатися щодо своєї земельної ділянки з питань оренди. Навіть якщо орендодавець планував після закінчення договору оренд продати землю, або самостійно обробляти її, то тепер йому доведеться почекати ще один рік. Ще цікавий нюанс в тому, що орендарі можуть передавати земельну ділянку в суборенду без згоди орендодавця строком до одного року. Такі договори мають реєструватися військовими адміністраціями, а власника землі зобов'язані повідомити про це в 5 денний термін. Фактично земля може передаватися з рук в руки, а власник землі буде лише про це повідомлений, тобто його право на вибір орендаря обмежений.

Безоплатна приватизація землі

На час дії воєнного стану не дозволяється передавати земельні ділянки в рамках безоплатної приватизації. Виготовлення проекту землеустрою під час війни також не проводиться. Фактично таким обмеженням громадяни позбавлені права отримувати земельні ділянки на безоплатній основі у власність.

Земельні торги та аукціони в Україні

Земельні торги, які стосуються передачі землі в оренду проводити заборонено. Якщо торги було розпочату до початку дії воєнного стану, але станом на 24.02.2022 року вони не завершені, то вони також скасовуються.

 

Купівля-продаж землі під час війни

Угоди щодо відчуження земельних ділянок проводяться лише тими нотаріусами, які отримали доступу до реєстрів від Міністерства юстиції. Також важливо, щоб при укладенні такого правочину нотаріус мав змогу перевірити інформацію щодо наявності обтяжень на земельну ділянку, інакше оформити угоду буде неможливо.

Отже, як вбачається з вищенаведеного, війна внесла свій відбиток на всі сфери життя. Національне законодавство адаптується та змінюється відповідно до поставлених викликів. Звичайно деякі обмеження щодо розпорядження землею під час війни (військового стану) існують, але вони змінюються та доповнюються, а тому важливо за ними спостерігати, щоб не пропустити важливих змін. Для точної інформації - отримайте консультацію профільного юриста з земельних питань. Ціна консультації залежить від специфіки Ваших питань. Аби скористатися допомогою фахівців, які допоможуть розібратися з наявними обмеженнями щодо розпорядження землею під час війни - заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація