Обмеження пенсії максимальним розміром
E-mail
honcharenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-41

Юрист в галузі військових пенсій та військового права.

Зв'язатися зараз

Обмеження пенсії максимальним розміром

Час прочитання: 3 хв.

Обмеження щодо максимального розміру пенсій, які призначаються пенсійним фондом України, є протиправними та такими, що порушують права і законні інтереси певних категорій пенсіонерів.

Обмеження суперечать Конституції

Зокрема йдеться про військових пенсіонерів - осіб, які вийшли у відставку після проходження довготривалої військової служби. Встановлення граничних меж для розміру їхніх пенсій напряму суперечить нормам Конституції України та низці законів, прийнятих на розвиток цих конституційних гарантій.

Спроба обмежити розмір пенсії

У жовтні 2011 року було прийнято закон "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", яким запроваджувалося обмеження максимального розміру пенсій військовослужбовців десятьма прожитковими мінімумами для осіб, які втратили працездатність.

 

Скасування обмежень Конституційним Судом

Однак у грудні 2016 року Конституційний Суд України своїм рішенням визнав таке законодавче обмеження неконституційним. Аргументація суду базувалася на тому, що будь-які обмеження розміру пенсій (зокрема й для військовослужбовців) не мають встановлюватися певною обмеженою сумою, бо це суперечить в першу чергу Конституції України.

Відповідно в Конституції подібні обмеження відсутні. Внаслідок цього рішення Конституційного Суду відповідна норма закону втратила чинність і була фактично виключена із законодавства.

Тож протягом 2016-2022 років жодних обмежень розміру пенсій військовослужбовців в Україні не існувало. А у жовтні 2022 року Конституційний Суд у новому рішенні наголосив, що максимальна пенсія для військових пенсіонерів в принципі не може бути обмежена якоюсь конкретною абсолютною сумою чи кратністю до прожиткового мінімуму.

Пенсії військових не можуть бути обмежені

На законодавчому рівні взагалі не може йти мова про встановлення стелі для розміру пенсій даної категорії пенсіонерів. Враховуючи, що рішення Конституційного Суду України мають найвищу юридичну силу після Конституції тому даний висновок є обов'язковим до виконання на всій території держави.

Тож будь-які спроби все ж таки встановити якісь межі чи обмеження щодо пенсійного забезпечення військових пенсіонерів на сьогодні є неконституційними та такими, що порушують фундаментальні права цих громадян.

 

Важливо! Станом на 1 січня 2023 року розмір одного такого прожиткового мінімуму становив 2093 гривні. Відповідно 10 прожиткових мінімумів дорівнювало 20 930 гривень. І саме цією сумою фактично обмежувався б максимальний розмір пенсії, яку міг отримувати військовий пенсіонер в Україні до прийняття вищевказаного рішення Конституційним Судом України.

Отримання пенсії менш як 20 930 грн – порушення Ваших прав!

Проте якщо ви й досі отримуєте пенсійні виплати в розмірі, що становлять 20930 гривень на місяць – це є порушенням ваших прав.

Щоб захистити свої права на гідну пенсію, звертайтеся до команди досвідчених адвокатів - "Приходько та партнери". Ми допоможемо максимально швидко розібратися у вашій ситуації та відстояти ваші інтереси в суді. Завдяки досвіду роботи з подібними справами, ми знаємо всі нюанси пенсійного законодавства і гарантуємо позитивний результат - ви обов'язково доможетеся справедливого розміру пенсійних виплат. Звертайтеся за консультацією вже сьогодні! Разом ми відстоїмо ваші права!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація