Обмеження максимального розміру пенсії військовослужбовцям

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

Обмеження максимального розміру пенсії військовослужбовцям

Час прочитання: 3 хв.

Доволі часто військові пенсіонери не наважуються на перерахунок пенсій, оскільки вважають, що після перерахунку їх пенсія перевищить «максимальні обмеження», а саме розмір максимальної пенсії і перерахована сума пенсії не буде призначеною.

Натомість вони витратять час, гроші та сили марно. Тому, зазвичай, вони відмовляються від свого законного права на отримання перерахунку пенсії. Проте, не все є таким однозначним.

Зазвичай, люди відмовляються від перерахунку за надуманими та законно необгрунтованими причинами. Доволі часто пенсійний фонд аргументує відмови у перерахунку пенсій застосовуючи ст. 43 ЗУ ‘’Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” яка передбачає, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. На сьогодні відповідно до вимог законодавства 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність – це сума, яка дорівнює 20 930 гривень.

 

Відповідно, військові пенсіонери вважають, що маючи умовно місячну пенсію у розмірі 15 500 грн, після проведення перерахунку, сума становитиме 25 500 грн, що вже перевищуватиме 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, що потягне за собою відмову у перерахунку. Проте це не відповідає на сьогоднішній день реальності та чинному законодавству.

Варто зазначити, що згадане положення в цілому визнано неконституційним відповідно до рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20 грудня 2016 року. Згідно із пунктом другим резолютивної частини рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20 грудня 2016 року, зокрема, частина 7 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» втратила чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення. Отже, по суті з 20 грудня 2016 року відсутня частина 7 статті 43 в Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

 

Відповідно, така відмова від Пенсійного Фонду є необгрунтованою, незаконною та неконституційною.

В свою чергу, Конституційний Суд України в рішенні від 12 жовтня 2022 року прийняв рішення, в якому зазначив, що максимальна пенсія для військових пенсіонерів не може бути обмежена 10 прожитковими мінімумами. В свою чергу, виконання рішень Конституційного суду України на території України є обов’язковим для всіх. Це не дає можливості органам державної влади застосовувати норми законодавства, які визнані Конституційним судом неконституційними. Відповідно, на підставі вищезазначених рішень КСУ, такі обмеження є недійсними, неконституційними та неможливими до виконання. Тому, побоювання, що перерахунок пенсій військовослужбовця буде марним та нереалізованим через обмеження ‘’максимальним розміром пенсії’’ є безпідставними та нереалістичними.

За допомогою юристів нашої компанії, подібні обмеження не стануть на заваді у процесі перерахунку пенсій для військовослужбовців. Вони будуть оскаржені в судовому порядку та зняті у відповідності до чинного законодавства. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист Вам зателефонує для первинної консультації та зорієнтує по процедурі, строках та вартості послуги.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація