Обмежена придатність до військової служби

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується у питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, надання консультацій, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Обмежена придатність до військової служби

Час прочитання: 2 хв.

Ще однією важливою темою на сьогодні є питання обмеженої придатності до служби. Часто трапляється, що пересічні громадяни мало знайомі з цим терміном, або ж він їм взагалі невідомий. Тож необхідно розібратися.

Так, обмежена придатність до служби визначається безпосередньо ВЛК. На жаль, під час проходження військової служби багато воїнів, захищаючи нашу країну, отримують серйозні поранення й травми. І відтак, після проходження лікування, а згодом і ВЛК отримують висновок – «обмежно придатний». З огляду на це, з’ясуймо, що означає ця обмежена придатність, і які права виникають у таких осіб.

Якщо коротко, то обмежена придатність вказує на те, що особа не здатна виконувати певні функції або нести службу у високомобільних десантних військах, плавскладі, морській піхоті, спецспорудах. Тобто ми бачимо, що обмеження стосуються саме проходження військової служби у певному роді військ.

З‘ясуємо найпопулярніші питання:

  • Чи можуть під час дії воєнного стану мобілізувати особу, яку визнано обмежено придатною до військової служби?

Так, можуть.

  • Чи може виїхати закордон особа, яку визнано обмежено придатною до військової служби?

Ні. Це випливає з ч. 1 статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що визначає, які військовозобов’язані під час мобілізації не підлягають призову на військову службу. Відповідно до цього чоловікам віком від 18 до 60 років, у військово-облікових документах з ТЦК та СП яких міститься відмітка або запис про непридатність до служби в мирний час. Але обмежену придатність у період воєнного стану, заборонено здійснювати виїзд за межі України.

 

Крім того, трапляються випадки, коли зазначену особу вже мобілізували й вона несе військову службу. У такому разі потрібно розуміти, визнання особи обмежено придатною не дає їй права на звільнення. Однак, у такої особи є право на перевід для несення служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах.

Обмежена придатність до військової служби - urb 9864 1 3

Але постає питання, чи обов’язково особу, яку визнали обмежено придатною, мають перевести з зони бойових дій?

Загалом, якщо проаналізувати законодавство, то виявиться, що норми права прямо не забороняють таких дій, а отже, обмежено придатного військовослужбовця таки можуть направити до частини, що виконує завдання або на передовій (на нулі), або ж близько до неї у відповідну зону бойових дій, але для несення служби з урахуванням стану здооров’я.

 

Проте, згідно з п.112 Положення про проходження військової служби у військовослужбовця є можливість написати рапорт на переведення за станом здоров’я в іншу частину або на певну посаду, яка відповідає його стану здоров’я, долучивши до рапорту висновок ВЛК, де зазначено про обмежену придатність. Заповніть форму нижче для розрахунку вартості юридичної консультації щодо питання обмеженої придатності до військової служби у військовий час і наш юрист Вам зателефонує.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація