Фото: Новий перелік осіб, які не підлягають мобілізації

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

Новий перелік осіб, які не підлягають мобілізації

Час прочитання: 3 хв.

У квітні 2024 року законодавство про мобілізацію значно змінилося, а у травні ці зміни набрали чинності. Понад 15 нормативно-правових актів зазнали трансформацій. Одним з тих питань, яких зміни торкнулися особливо, стала відстрочка від мобілізації. Якщо говорити коротко, то у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено перелік осіб, які можуть отримати відстрочку. Разом з тим, перелік нормативно-правових актів, котрі регламентують це питання, є суттєво ширшим.

Яке ще законодавство регулює відстрочку?

Отже, актуальні норми щодо питання відстрочки також можна знайти у Постанові від 16 травня 2024 року № 560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період». Варто відзначити те, що новий закон стосовно мобілізації та ця Постанова у деяких своїх нормах суперечать одне одному. Недаремно в юридичних колах про другий зі згаданих нормативно-правових актів уже встигли сказати: «Постанова – сама собі закон».

 

У юриспруденції існує таке поняття як ієрархія НПА за юридичною силою. Це означає, що у випадку колізії між правовими нормами Закону та Постанови пріоритет варто надавати саме Закону, адже він має вищу юридичну силу. Та на практиці відбувається по-різному. Тож на сьогодні людям, яких торкаються норми згаданих НПА, важливо не лише знатися на теоретичних аспектах, а й бути в курсі практики їх застосування та можливостей убезпечити себе від перевищення повноважень посадовими особами ТЦК та СП.

Хто в ТЦК вирішує питання відстрочки?

Розглядом питань стосовно відстрочки у ТЦК займаються наступні особи:

  1. Голова комісії. Йдеться про керівника районного чи міського ТЦК або його відокремленого підрозділу.
  2. Члени комісії. Це представники апарату та структурних підрозділів районної або міської держадміністрації (військової адміністрації).

Якщо військовозобов’язаний (окрім тих, хто заброньовані) має право на відстрочку, він особисто подає на ім’я голови комісії ТЦК заяву. Форма цього документу визначена у Додатку 4 згаданої Постанови. Також у Додатку 5 йдеться про порядок подання разом з заявою тих документів, котрими підтверджується право на відстрочку. Вся документація має бути засвідчена у порядку, визначеному законодавством, а сама заява підлягає обов’язковій реєстрації.

Яким може бути рішення ТЦК?

Якщо ТЦК приймає позитивне рішення стосовно відстрочки військовозобов’язаного, йому видають з цього приводу довідку за встановленою формою. У документі має бути зазначено термін дії відстрочки.

Якщо ж представники ТЦК відмовляють, то повідомлення військовозобов’язаного теж відбувається у письмовій формі. Сама форма визначена у Додатку 7 Постанови. Оскаржити рішення щодо відмови у відстрочці можна в судовому порядку.

 

Чим ми будемо корисними?

Юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» спеціалізуються на військовому праві, тож можуть в таких питаннях допомогти клієнтам якісно. Найбільш затребуваними на сьогодні послугами є:

  • Консультації, які допомагають отримати достовірні відповіді на ваші питання. Це важливо, коли у мережі на тему мобілізації витає багато дезінформації та фейків.
  • Супровід у взаємодії з ТЦК. У тому числі, йдеться про фізичний супровід, що допомагає запобігти перевищенню повноважень посадовими особами та захиститися від ризику силової мобілізації.
  • Представництво інтересів у суді. Якщо представники ТЦК необґрунтовано відмовляють вам у відстрочці, варто звертатися до судової інстанції.

Ми працюємо на результат, тому докладемо усіх сил, аби відстояти ваші права. Заповніть форму на сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

4.8

Кількість оцінок:

17

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація