НОВИЙ ПОРЯДОК ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НЕСПЛАТУ ЄСВ

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

НОВИЙ ПОРЯДОК ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НЕСПЛАТУ ЄСВ

Час прочитання: 2 хв.

 Чинне законодавство України у сфері бухгалтерського обліку постійно оновлюється та змінюється. В цій статті ми опишемо нововведення що стосуються повідомлення про несплату Єдиного соціального внеску. Так, з 1 липня поточного року вступили зміни щодо вдосконалення процедури адміністрування податків, внесені Законом від 26.02.2020 № 465-IX.

 Так, відповідно до внесених змін, вимога про несплату Єдиного соціального внеску надсилається такому платнику в порядку статті 42 ПКУ. Окрім цього, підставою надсилання такої вимоги виступають результати проведеної документальної перевірки. Статтею 42 ПКУ тепер передбачено два порядки надсилання вимоги про несплату Єдиного соціального внеску:

  • У випадку, проходження ідентифікації в режимі онлайн через електронний кабінет в електронній формі або ж у випадку подання звітності електронним способом, та обов’язковим поданням відповідної заяви про бажання вести електронне листування – вимога про несплату Єдиного соціального внеску надсилається в електронний кабінет та з одночасним надсиланням звіту про надсилання вимоги на адресу електронної пошти такого платника із зазначенням виду документа, дати й часу надсилання.
  • У випадку відсутності процедур, що зазначені вище, вимога про несплату Єдиного соціального внеску або вручається, або ж надсилається рекомендованим листом (з повідомленням про його вручення) такому платнику. Варто зазначити, що листування в електронній формі через кабінет платника повинно здійснюватися з урахуванням положень законодавства про електронний документообіг. Тобто обов’язковим реквізитом такої вимоги з несплати є, зокрема електронний цифровий підпис, за допомогою якого ідентифікується особа, що склала та надіслала документ. Важливим аспектом стаття 42 ПКУ передбачає також доступність такого документу в електронному кабінеті платника.

 Фактом підтвердження надсилання вимоги з несплати є квитанція у текстовому форматі, яка генерується автоматично і відображається в електронному кабінеті із зазначенням часу та дати доставки. Саме від цієї дати, що зазначена в квитанції починає відраховуватися строк на виконання податкового зобов’язання або ж його оскарження в адміністративному чи судовому порядку. При цьому застосовуються загальні правила перенесення відліку строку на наступний день або робочий день, якщо квитанція надійшла після 18 години.

 У випадку ненадходження квитанції про доставку з будь-яких причин контролюючому органу, останній надсилає вимогу рекомендованим листом з обов’язковим повідомленням про вручення.

 ≪ Платник податку, може у будь-який момент відмовитися від такого листування з контролюючим органом, подавши заяву 

 Таким чином, слід детальніше слідкувати за вхідними листами в електронному кабінеті платника, з метою контролю за відсутністю чи наявністю повідомлень про несплату Єдиного соціального внеску, для уникнення нарахування штрафних санкцій.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація