Фото: Нові правила мобілізації

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз

Нові правила мобілізації

Час прочитання: 3 хв.

Новий закон, який стосується мобілізації та набуває юридичної сили 18 травня, в народі вже встигли назвати законом про посилення мобілізації. Дійсно, військовий облік стане більш чітким, система обліку військовозобов’язаних «Оберіг» поповнюється даними з кількох державних реєстрів, а за порушення правил обліку передбачені штрафи в розмірі 17-25 тисяч гривень. Змінилися положення щодо відстрочки від мобілізації. Деякі підстави зникли, тож тепер здобувачі другої чи третьої вищої освіти не матимуть відстрочки. Це лиш окремі зміни з тих численних трансформацій, які торкнулися українського законодавства. Понад півтора десятки нормативно-правових актів стосовно мобілізації були змінені новим законом.

Які нововведення торкнуться призовників та військовозобов’язаних?

Одним з актуальних нововведень є запровадження електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного чи резервіста. Зареєструватися в ньому можна у добровільному порядку. Це нововведення запрацює найближчим часом та буде покликане спростити взаємодію держави і тих людей, котрі перебувають на військовому обліку.

 

Протягом 60 днів з дня набрання чинності президентським Указом про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою, усі військовозобов’язані мають уточнити свої облікові дані. Це може відбуватися кількома шляхами:

  • через електронний кабінет, коли він запрацює;
  • через ЦНАП;
  • через ТЦК та СП за місцем знаходження.

Для тих громадян, котрі прибули до ТЦК самостійно та мають бути направлені на навчання перед проходженням військової служби під час мобілізації, час явки до ТЦК встановлено протягом 2 місяців з того моменту, як вони пройшли ВЛК.

Всі чоловіки віком від 18 до 60 років повинні при собі мати військово-обліковий документ та пред’являти його за вимогою представника ТЦК, поліцейського або прикордонника у прикордонній смузі, пунктах пропуску через кордон та у контрольованих прикордонних районах.

Всі військовозобов’язані до 25 років, котрі пройшли базову загальновійськову підготовку чи базову військову службу, не підлягають призову. Вони можуть поповнити ряди Збройних Сил лише за власною згодою.

Що таке вимога?

Новий закон про мобілізацію вводить таке поняття як «вимога» по відношенню до військовозобов’язаних. Вона буде виписуватися тим, хто не оновлюватиме дані чи не проходитиме ВЛК. Цей документ відрізняється від повістки з огляду на те, що він передуватиме зверненню до суду та обмежуватиме військовозобов’язаного в керуванні транспортним засобом.

Що змінилося у підставах для відстрочки?

Тепер облік заброньованих працівників буде інакшим. Вони мають перебувати на спеціальному військовому обліку. Якщо військовозобов’язаний на нього не стане, це позбавлятиме права на відстрочку.

 

Також складніше буде оформити відстрочку по догляду за кимось з батьків дружини. Потрібно буде довести, що вона сама не може здійснювати такий догляд і що немає інших працездатних членів сім’ї, котрі мають можливість виконувати ці функції. Щодо відстрочки по догляду за людиною, котра не є родичем, то тепер це стало неможливим.

Змінилися й підстави для відстрочки, коли йдеться про інвалідність дружини. Якщо вона має інвалідність І та ІІ груп, право на відстрочку залишається безумовним. А щодо ІІІ групи, то встановлено конкретний перелік захворювань, догляд при яких стає підставою для відстрочки.

Якщо вас цікавлять перспективи саме у вашому випадку, ви можете звернутися за консультацією до команди адвокатського бюро «Приходько та партнери». Також ми надаємо широкий спектр юридичних послуг у контексті супроводу – аж до фізичного супроводу до ТЦК, аби уникнути перевищення повноважень посадовими особами та силової мобілізації. Тож звертайтеся.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація