НОВІ ПРАВИЛА ВИКОРИСТАННЯ РРО

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

НОВІ ПРАВИЛА ВИКОРИСТАННЯ РРО

Час прочитання: 2 хв.

 Питання фіскалізації стоїть на порядку денному законодавчого органу України вже протягом багатьох років. При цьому, були неодноразові спроби зобов’язати усіх підприємців використовувати реєстратори розрахункових операцій (також касові апарати, РРО) при здійсненні продажу товарів чи надання послуг, незалежно від системи оподаткування (загальна чи спрощена) чи то обсягу річного оподатковуваного доходу.

 І ось, бажання законодавців втілилося в реальність. 01.08.2020 року набули чинності зміни що стосувалися так званого закону «Про РРО» та до Податкового кодексу України, яким вводиться в дію перший етап реформи РРО (всього передбачено три етапи реформи). Обов’язковість використання РРО майже усіма фізичними особами-підприємцями передбачається поступово з другого етапу та третього етапу.

 Зараз ми зупинимося на важливій новелі, яка полягає в тому, що бізнес може використовувати програмні реєстратори розрахункових операцій альтернативно вже звичним апаратам. Тобто підприємці можуть використовувати вид РРО на власний розсуд. Розповімо про особливості першого виду далі.

 Перше, найважливіше питання для спрощенців - це вартість обслуговування такого реєстратора розрахункових операцій. Тут можна надати позитивну звістку, що РРО від ДПС буде цілком безкоштовним. При цьому його експлуатація буде здійснюватися через новаторський спосіб: через смартфон, що зараз є у кожного. Для цього просто потрібно завантажити і встановити програму за аналогом всім відомих месенджерів «Viber», «Telegram» тощо. Тобто достатньо мати лише підключення до Інтернету.

 Далі потрібно зареєструвати РРО, направивши заяву на сервер податкової служби та отримати електронні підписи касирів або печатки суб’єкта для роботи з таким РРО. Останнім етапом налаштування до роботи є направлення повідомлення щодо отримання інформації про кваліфікований сертифікат ключа, що використовуватиметься касовим апаратом.

 Все, декілька організаційних дій і Ваш бізнес може працювати по нових правилах та без страху нарахування штрафних санкцій.

 Окрім цього планується впровадження платних програмних РРО. Вони відрізнятимуться від безоплатного, розширеними функціональними можливостями, зокрема вони зможуть надавати інструментарій для інтеграції з іншими внутрішніми бухгалтерськими чи складськими платформами бізнесу. Однак це не є обов’язковим.

 Декілька слів про наступні етапи реформи, до якої варто готуватися та перелаштовуватися бізнесу вже. Це розширення кола суб’єктів, що зобов’язані використовувати реєстратори, зокрема кафе, ресторани. Це підвищення штрафних санкцій, що як наслідок має збільшити кількості перевірок на перших етапах, а також кешбек. Дані аспекти будуть розкриватися нами у подальших статтях.

 Для того, щоб бути у постійному тренді законодавчих змін та уникнути спорів із Податковою службою України, обирайте надійний юридичний та бухгалтерський супровід юридичної компанії «Приходько та партнери».

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація