НОВІ ПРАВИЛА РОЗКРИТТЯ ВІДОМОСТЕЙ ПРО КІНЦЕВИХ БЕНЕФІЦІАРНИХ ВЛАСНИКІВ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

НОВІ ПРАВИЛА РОЗКРИТТЯ ВІДОМОСТЕЙ ПРО КІНЦЕВИХ БЕНЕФІЦІАРНИХ ВЛАСНИКІВ

Час прочитання: 3 хв.

 28.04.2020 року вступає в силу Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» прийнятий та проголосований 06 грудня 2019 року № 361-IX (далі – Закон № 361-ІХ).

 Після того, як Закон № 361-ІХ набере чинності, частково зміниться процес правовідносин у сфері державної реєстрації, оскільки новим законом, окрім іншого, змінюються положення Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

 Які зміни чекають на підприємців?

 Законом № 361-ІХ започатковуються нові правила для розкриття відомостей про кінцевих бенефіціарних володільців компаній та структури власності юридичної особи. Відтепер, відповідно до норм Закону № 361-ІХ всі юридичні особи, зареєстровані в Україні повинні звітувати державному реєстратору юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців про зміну кінцевих бенефіціарних власників протягом 30 робочих днів з дня, коли такі зміни виникли. В зазначений термін, юридичні особи повинні подати документи державному реєстратору для проведення відповідних змін в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

 Однак не все так просто. В разі відсутності таких змін, Закон № 361-ІХ також зобов’язує підприємства кожен рік, упродовж 14 календарних днів від дати реєстрації юридичної особи, звітувати державному реєстратору про відсутність таких змін. Отже відтепер запроваджено щорічну «актуалізацію даних».

 А якщо не звітувати? Законом № 361-ІХ запроваджується відповідальність за несвоєчасне повідомлення державного реєстратора про зміну кінцевого бенефіціара або неповідомлення взагалі про такі зміни. Неповідомлення або повідомлення з пропущенням встановленого строку тягне за собою накладення штрафу на керівника (директора) юридичної особи або на особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи у розмірі – від 1 тис. до 3-х тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Зворотна дія Закону. Не в цьому разі! Окрім іншого, розкрити в повному обсязі структуру власності компанії також будуть зобов’язані ті юридичні особи, що були зареєстровані до набрання чинності Законом №361-ІХ. При цьому, сама структура власності поки не затвердження жодним нормативним актом, її форму та зміст має затвердити Державна служба фінансового моніторингу України за погодженням з Міністерством юстиції України. Отже поки до кінця не зрозуміло в якому саме вигляді потрібно буде представити структуру володіння підприємством державному реєстратору.

 *Судячи з усього, будуть внесені відповідні зміни і в Порядок ведення ЄДР. Оскільки очевидно, що структура буде змінена. На нашу думку слід обмежити безоплатний доступ до ЄДР саме у частині відображення даних про бенефіціарів, розкривати таку інформацію або платно, або на запит відповідних органів та на підставі ухвал суду для уникнення маніпуляцій.

 Нагадаємо, що за внесення змін до відомостей про юридичну особу у ЄДР, зокрема про зміну (розкриття) відомостей про бенефіціарів заявник сплачує адміністративний збір, який наразі становить 630 гривень. Новим законом не передбачено звільнення від сплати збору юридичних осіб, що зареєстровані до моменту набрання чинності новим законом.

 Найбільш проблемними дані зміни є для великих холдингів з іноземними інвестиціями, у яких система володіння компанією сягає більш ніж 100 юридичних осіб-засновників. Тільки однією компанією, яка є нашим клієнтом, володіє 34 іноземні юридичні особи, якими в свою чергу володіють інші, наразі ми готуємо відповідні пакети документів для розкриття повної структури власності.

 Наша юридична компанія допоможе провести державну реєстрацію змін відомостей про юридичну особу. Ми візьмемо на себе підготовку всіх необхідних документів для проведення відповідних змін і розкриття відомостей про бенефіціарів.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація