"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз."

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

НОВІ ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ ВНЖ В УКРАЇНІ ДЛЯ ІНОЗЕМНИХ ГРОМАДЯН

 У зв’язку з останніми змінами в грудні місяці 2019 року деяких норм законодавства з питання оформлення посвідок на проживання для іноземців в Україні, трансформувався порядок оформлення і отримання тимчасових і постійних дозволів на проживання. Про що конкретно йдеться? Давайте розглянемо деякі з них.

Посвідка на тимчасове проживання, що змінилося?

Формат документа

Бланк дозволу на проживання в формі книжечки втратив свою юридичну силу. Більше таких видів документів не видають. Зараз, якщо ви хочете оформити тимчасовий вид на проживання, вам видадуть виключно документ у формі ІД-карти, яка, здавалося б, дуже красива і зручна у використанні, але, по-перше, її легко втратити, а відновлення займає таку ж процедуру, як і первинне оформлення, якщо не складніше. По-друге, ваша прописка (форма 13), яку ви будете зобов’язані зробити протягом 30 днів з дати отримання посвідки на проживання, чи не буде впроваджуватися в вид на проживання, а буде вказана на окремому аркуші А4, який страшенно не практичний у використанні. Його також дуже легко втратити або зіпсувати. Ламінувати його не радять, так, як деякі держоргани не приймають такий таку довідку, обґрунтовуючи все тим, що друк на бланку втрачає свою силу.

Порядок подачі документів

Раніше, подавався пакет документів в матеріальному вигляді. Заява на подачу можна було написати власноруч аж під кабінетом в міграційній службі або набрати друкованим текстом на комп’ютері вдома. До основних документів, таким, як переклад паспорта, ваше підставу (наприклад, свідоцтво про шлюб, який підтверджує документ з університету про навчання – для студентів, дозвіл на роботу та інші), також, подавалися фотографії в роздрукованому вигляді, медична страховка і квитанції за оформлення посвідки на проживання. Зараз, всі документи повинні бути у вас в оригіналі при подачі документів на дозвіл на проживання. При вас їх сканують і «підшивають» в базу даних, також, складають заяву, яке при вас роздруковують, і ви його підписуєте.

Термін оформлення

 Раніше, вид на проживання можна було оформити швидко, за кілька днів, якщо міграційна служба не була «завалена» роботою. Зараз же-це виключно 15 р. д. Не раніше. А в разі додаткових перевірок термін оформлення може бути довше.

 Термін подачі документів на дозвіл на проживання

 До грудня 2019 року на оформлення нового виду можна було подати в останній день законного перебування, а на продовження тимчасової посвідки на проживання – не пізніш як за 3 дні, а бували випадки, що і в останній день, якщо у іноземця було доказ того, що причини неподання документів які раніше не завісили від факторів, які пов’язані з ним. Зараз, не пізніше ніж за 15 р.д. до дати закінчення терміну дії посвідки на проживання. Якщо у вас не вистачає хоча б одного дня – вам доведеться виїхати з України на час, поки не обнулится термін, якщо Ви громадянин не візової країни для України, і для оформлення нової візи – якщо Ви громадянин візової країни.

 Будь-які зміни завжди важко прийняти відразу. Можливо не всі люди це розуміють і приймають. Відповідно, на цьому тлі виникають численні непорозуміння і труднощі у відносинах між іноземцями і працівниками міграційної служби, але з часом все зрозуміють, що все що зроблено – на краще. Ми просто повинні все правильно зрозуміти, прийняти і не допускати помилок. А в разі складнощів, звертайтеся до фахівців юридичної компанії «Приходько і партнери», Вам обов’язково в усьому допоможуть!

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація