Нова грантова програма від USAID “Інвестиції для стійкості бізнесу”

"Наша робота — витончені стратегії успіху, що відкривають двері до фінансових ресурсів."

Грицай Микола Ігорович

Керівник відділу грантів та залучення інвестицій

E-mail
grytsai@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-71

Фахівець з пошуку та отримання грантів, розробки бізнес-планів та залучення інвестицій для бізнесу та громадських організацій

Зв'язатися зараз

Нова грантова програма від USAID “Інвестиції для стійкості бізнесу”

Час прочитання: 3 хв.

У 2024 році грантові програми в Україні не втрачають своєї популярності, адже кожен підприємець, який бажає тільки розпочати ведення власного бізнесу завжди потребує додаткових коштів на реалізацію всіх ідей та задуманих планів.

Однак, громадяни України на практиці досить часто задаються питаннями, які гранти існують на сьогодні та як стати їх учасником?

А тому у цій статті ми поговоримо про одну із грантових програм від USAID “Інвестиції для стійкості бізнесу”, яка раніше мала назву «Реформування фінансового сектору».

Яка мета грантової програми?

Основною метою гранту від USAID “Інвестиції для стійкості бізнесу” є підтримка системних змін в економіці України та збільшення пропозицій фінансування для українського бізнесу, шляхом трансформації фінансового сектору країни у розвинутий ринок, який відповідає стандартам ЄС та є інтегрованим у міжнародні фінансові системи.

В рамках проєкту планується створити щонайменше 20 000 нових робочих місць з повною зайнятістю, збільшити експорт та обсяги продажів українських підприємств на 250 млн доларів протягом наступних трьох років.         

Хто може стати учасником програми?

Проєкт від USAID “Інвестиції для стійкості бізнесу” має намір надати майбутні гранти українським середнім і великим підприємствам, які є комерційними структурами, з річним оборотом 8 млн доларів США і більше.

Учасники конкурсу повинні відповідати наступним критеріям:

 • бути діючими приватними підприємствами, які наразі легально працюють в Україні та здійснюють продаж товарів вітчизняним або іноземним роздрібним споживачам або компаніям.
 • мати достатню управлінську спроможність, активи та власний капітал для управління грантами на спільне інвестування у розмірі від 250 000 до 2 млн доларів США.
 • бути здатними протягом 12-24 місяців реально збільшити обсяг продаж у п’ятикратному розмірі від суми гранта на спільне інвестування, і досягти росту продаж на загальну суму не менше 2 млн доларів США.
 • бути здатними збільшити зайнятість українських громадян в Україні.
 • бути здатними забезпечити надання внеску у мінімальному співвідношенні один до одного або більше, або у грошових коштів від компанії, або фінансування з боку третіх сторін, або внесків в натуральній формі, які можна чітко перевірити, або поєднання усіх цих видів внесків.

Як буде здійснюватися процес відбору потенційних кандидатів для участі в рамках грантової програми?

 • Етап №1 - оцінювання поданих концепцій за наступними критеріями:
 • Продемонстрована здатність і готовність досягти запропонованих цільових показників продаж, експорту та кількості робочих місць.
 • Перевірена ринкова та бізнес-модель для досягнення запропонованих результатів.
 • Досягнутий мультиплікатор (кратне збільшення) обсягів продаж та експорту порівняно з сумою гранта.
 • Зростання кількості робочих місць.
 • Участь у витратах за грантом на спільне інвестування перевищує необхідне співвідношення 1:1.
 • Каталітичний вплив, тобто сталість і можливість масштабування економічного впливу на компанію,
  сектор, зайнятість;
 • Етап №2 - учасникам, які презентують найкращі концепції використання грантових коштів з огляду на досягнення цілей програми, буде запропоновано подати грантові заявки.

Важливо! В рамках грантової програми очікується надання грантів на суму від 250 000 до 2 млн доларів США. Максимальний розмір грантової програми на спільне інвестування становить до 15 млн доларів США.

Який кінцевий строк подання концепцій?

До 22:00 за київським часом 29 лютого 2024 року шляхом їх надсилання на електронну пошту - IBR_Grants@dai.com.

Якщо у вас залишились питання щодо грантової програми від USAID “Інвестиції для стійкості бізнесу”, то звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда  завжди готова надати клієнтам всі відповіді на питання, що будуть виникати під час майбутньої співпраці, адже ми чудово розуміємось на проблематиці отримання грантових програм в Україні. Звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація