НОВА ФОРМА ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРИЙНЯТТЯ ПРАЦІВНИКА НА РОБОТУ

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

НОВА ФОРМА ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРИЙНЯТТЯ ПРАЦІВНИКА НА РОБОТУ

Час прочитання: 2 хв.

Надзвичайно часто підприємство не має штатного кадровика, що займається виключно питаннями ведення обліку в даному напрямку, прийняттям чи звільненням з роботи. Натомість таку роботу покладають на бухгалтера. Тобто працівник посадовими обов’язками має ведення як бухгалтерського, так і кадрового обліку. Однак, слід звернути увагу й на те, що незалежно від наявності кадровика, бухгалтер в будь-якому випадку стикається з супроводженням конкретного працівника, так як подає в компетентні органи повідомлення про прийняття на роботу, нараховує й виплачує заробітку плату, відпускні тощо. Тому бухгалтеру слід знати про зміни, що впроваджені з 5 січня 2022 року, а саме нова форма повідомлення про прийняття працівника.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2021 року № 1392 було внесено зміни до постанов від 17.06.2015 року № 413 та від 17.04.2019 року № 328. Зокрема, зміни стосувалися оновлення форми повідомлення про прийняття на роботу.

Тож, що являє собою таке повідомлення та у яких випадках слід його подавати?

Абзацом 4 статті 24 КЗпП України передбачено, що працівник не допускається до роботи без наявності двох документів (фактів):

  • трудового договору;
  • повідомлення Державної податкової служби України про прийняття працівника на роботу.

Ознайомитися з актуальним текстом такого повідомлення можна за посиланням

Тож що змінилося у формі повідомлення та як це вплине на роботодавців?

З 5 січня 2022 року цей документ називається «Повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту». Тож із назви зрозуміло, що про укладання гіг-контрактів у рамках «Дія Сіті» теж треба буде повідомляти.

При цьому звертаємо увагу, що якщо Ви не маєте жодного відношення до гіг-спеціалістів, оновлену форму повідомлення потрібно використовувати усім.

Повідомлення передбачає заповнення наступної інформації:

  • РНОКПП прийнятого працівника;
  • прізвище та ім’я працівника;
  • категорія працівника (найманий за основним місцем роботи; працівник за сумісництвом; гіг-спеціаліст; працівник на підставі цивільно-правового договору).
  • реквізити наказу про прийняття;
  • дата початку роботу.

Повідомлення зазвичай подається в день прийняття на роботу (дата наказу). Головне – подати таке повідомлення до початку фактичного виконання працівником посадових обов’язків. Вчасне та правильне подання повідомлення є запорукою успішного та правильного ведення кадрового обліку на початковому етапі. По суті, для роботодавця залишився обов’язок подавати повідомлення, однак оновилася його форма.

Юридична компанія «Приходько та партнери» за роки своєї діяльності активно співпрацює з багатьма суб’єктами господарювання, чим вирішило значну кількість питань. Звертайтеся, ми з радістю допоможемо Вашому бізнесу, так як наші спеціалісти знають та вміють працювати на результат.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація