Незавершене будівництво

Незавершене будівництво

Час прочитання: 3 хв.

На даний час на території України знаходиться велика кількість об’єктів незавершеного будівництва, і ще більша кількість цих об’єктів – будується. Тому на сьогоднішній день залишається досить актуальним питання визначення об’єкта незавершеного будівництва та порядку реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва.

Об’єкт незавершеного будівництва – це об’єкт будівництва, на який видано дозвіл на будівництво, понесені витрати на його спорудження та не прийнятий в експлуатацію відповідно до законодавства.

В наш час об’єкти незавершеного будівництва є дуже розповсюдженими, виступають предметом наукових дискусій, застосовуються на практиці, тим самим викликають інтерес у юристів. Так як вони не вилучені та не обмежені в цивільному обороті, то можуть вільно відчужуватися, бути предметом цивільноправових договорів (купівляпродаж, дарування тощо).

[su_note note_color="#2290c3" text_color="#ffffff" radius="5"]

Об’єкту незавершеного будівництва притаманні загальні ознаки нерухомого майна:

-  тісний зв’язок із земельною ділянкою;

- неможливість переміщення об’єкта без його знецінення та зміни призначення;
- державна реєстрація.

У той же час, поряд із загальними ознаками об’єкта незавершеного будівництва, йому притаманні й спеціальні ознаки, що дозволяють виділити його з-поміж інших будівельних об’єктів.

- дотримання порядку створення – будівництво об’єкта проводиться на правомірно зайнятій земельній ділянці на підставі затвердженої належним чином проектно-дозвільної документації, з обов’язковим дотриманням будівельних норм та правил;

-  неможливість експлуатації об’єкта – основна ознака об’єкта незавершеного будівництва, яка визначає його правову природу та безпосередньо впливає на його правовий режим. Адже кожний об’єкт нерухомого майна має своє призначення, метою якого є задоволення різних суспільно-корисних, побутових, житлових чи виробничих потреб. Саме відсутність будівельної готовності об’єкта незавершеного будівництва призводить не лише до неможливості бути введеним в експлуатацію, а й до неможливості бути використаним за призначенням відповідно до мети, з якою він будується.

[/su_note]

[su_note note_color="#ffffff" radius="5"]

Пунктом 68 Постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 встановлено, що для державної реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва подаються такі документи:

1) документ, що посвідчує речове право на земельну ділянку під таким об’єктом (крім випадку, коли речове право на земельну ділянку вже зареєстровано в Державному реєстрі прав);

2) документ, що відповідно до законодавства надає право на виконання будівельних робіт;

3) технічний паспорт на об’єкт незавершеного будівництва.

Документ, що відповідно до законодавства надає право на виконання будівельних робіт, не вимагається у разі, коли реєстрація такого документа здійснювалася в Єдиному реєстрі документів.

[/su_note]

[su_note note_color="#2290c3" text_color="#ffffff" radius="5"]

У такому разі державний реєстратор відповідно до наданих заявником у відповідній заяві відомостей про реєстраційний номер документа, що відповідно до законодавства надає право на виконання будівельних робіт, обов’язково перевіряє наявність реєстрації такого документа в Єдиному реєстрі документів, відсутність суперечностей між заявленими правами та відомостями, що містяться в зазначеному Реєстрі.

Для державної реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва, що підлягає приватизації, подаються такі документи:

1) документ, що посвідчує речове право на земельну ділянку під таким об’єктом (крім випадків, коли речове право на земельну ділянку вже зареєстровано в Державному реєстрі прав або коли за рішенням державного органу приватизації продаж об’єкта незавершеного будівництва здійснюється під розбирання без земельної ділянки);

2) копія наказу Фонду державного майна про включення об’єкта незавершеного будівництва до переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації;

3) копія наказу державного органу приватизації про прийняття рішення про приватизацію такого об’єкта;

4) технічний паспорт на об’єкт незавершеного будівництва.

Державна реєстрація права власності на об’єкт незавершеного будівництва, набутого на підставі договору, здійснюється на підставі такого договору.
За результатом проведення реєстраційних дій державний реєстратор, нотаріус видає витяг про державну реєстрацію прав.

[/su_note]

[su_button url="https://prikhodko.com.ua/ua/reyestratsiya-prava-vlasnosti-2/#4" style="flat" background="#9f9f9f" color="#000000" size="10" wide="yes" center="yes" radius="5" icon="icon: check" icon_color="#000000"]Юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» нададуть Вам повний спектр юридичних послуг на всіх стадіях процесу реєстрації. [/su_button]

Скориставшись нашими послугами Ви швидко та якісно реалізуєте своє право на володіння, користування та розпорядження об’єктами нерухомого майна.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація