Неявка до військкомату після вручення повістки

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв про відстрочку

Зв'язатися зараз

Неявка до військкомату після вручення повістки

Час прочитання: 2 хв.

Чинне законодавство передбачає, що військовозобов’язані, які не з’явилися у військкомат після вручення повістки, несуть за це адміністративну відповідальність. Іноді така відповідальність може бути навіть суворішою – кримінальною.

Повістка у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки не дорівнює мобілізації.

Вони бувають різних видів. Не завжди вручення повістки означає неодмінну мобілізацію військовозобов’язаного. Метою може бути уточнення даних або, наприклад, проходження медичної комісії. Відповідно, повістки поділяються на кілька типів:

  • для уточнення даних;
  • про проходження медкомісії;
  • повістка про виклик на військову службу та мобілізаційне розпорядження.

Коли видають перший тип повістки, він передбачає або постановку на облік, або дії, пов’язані з актуалізацією даних про людину. Щодо мобілізаційного розпорядження, воно не може бути видано відразу. Спочатку людина має пройти медичну комісію. І лише тоді, коли його визнали придатним, можливо розпорядження про призов на військову службу.

Іноді навіть позитивний результат від медкомісії не спричиняє негайну мобілізацію на службу. Все залежить від реальних потреб армії та, наприклад, наявності відповідної посади, якщо йдеться про резервіста.

 

Юрист з військового праваЯка відповідальність за неявку до військкомату?

Відповідальність залежить від того, про який тип повістки йдеться. Наприклад, якщо це документ, який зобов’язує з’явитися для уточнення даних, то неявка є адміністративним правопорушенням і веде до штрафу (від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). Але якщо призовник ухиляється від військової служби після того, як пройшов медкомісію та отримав мобілізаційне розпорядження, йому загрожує кримінальна відповідальність із санкцією від 3 до 5 років позбавлення волі.

На сьогоднішній день взаємодія територіальних центрів комплектування із громадянами далеко не завжди відповідає нормам законодавства. Крім бюрократичних явищ, є багато різних зловживань, недбалого ставлення до здоров’я військовозобов’язаних і необґрунтованих висновків про придатність тих чи інших призовників із серйозними захворюваннями. Також часто можна побачити порушення порядку вручення повісток – наприклад, коли повістка у поштовій скриньці, а не вручена особисто під підпис.

Тому небажання багатьох людей взаємодіяти з військкоматом часто пов’язане не зі спробою уникнути участі у захисті Батьківщини під час війни, а в побоюваннях зловживань та порушенні своїх прав. Проте неявка у військкомат – не найкраще рішення, якщо повістка видана з дотриманням усіх процесуальних норм. Конструктивніше звернутися до адвоката, який спеціалізується на військових питаннях.

 

Неявка до військкомату після вручення повістки - group protectionЧим допоможе юрист?

Є різні варіанти взаємодії:

  • Консультації. Завдання фахівця – зорієнтувати у тих правових нормах, які стосуються саме вашої ситуації, запропонувавши чіткий та зрозумілий алгоритм дій.
  • Юридичний супровід, починаючи з взаємодії з терцентром та закінчуючи захистом у судовій інстанції.

Заповніть форму нижче, щоб отримати консультацію фахівця з військового права щодо відповідальності за неявку по повістці до ТЦК та СП і наш юрист Вам зателефонує.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація