Неприйняття спадщини за заповітом
E-mail
borysenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-88

Юрист практики сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучення, стягненні аліментів, поділу майна подружжя, встановленні місцезнаходження дитини, позбавленні батьківських прав, отриманні посвідчення батьків багатодітної сім’ї, інших сімейних та спадкових спорах.

Зв'язатися зараз

Неприйняття спадщини за заповітом

Час прочитання: 3 хв.

Законодавство України закріплює право законних спадкоємців на прийняття спадщини, а також можливості її неприйняття.

Кожен громадянин повинен вирішувати для себе самостійно, який із даних варіантів йому обирати в житті, однак завжди потрібно знати особливості свого вибору для розуміння настання певних юридичних наслідків.

А тому у цій статті ми розберем особливості неприйняття спадщини за заповітом.

Яким чином можна реалізувати право на неприйняття спадщини за заповітом?

Перш за все варто зазначити, що громадяни можуть відмовитись від спадщини, яка могла бути успадкована ними за законом або за заповітом на користь іншого спадкоємця.

Для того, щоб відмовитись від спадщини за заповітом потрібно подати заяву про відмову від прийняття спадщини до нотаріуса, а якщо ви проживаєте в сільському населеному пункті до уповноваженої особи ОМС.

Варто зазначити, що заява обовʼязково подається за місцем відкриття спадщини.

Які особливості подання заяви?

 У звʼязку із введенням воєнного стану на території України із 24 лютого 2022 року на сьогодні в країні діє реєстр нотаріусів, що працюють під час бойових дій.

В цьому реєстрі громадянин може перевірити чи працює нотаріус до якого він хоче подати заяву про відмову на прийняття спадщини, і таким чином заощадить собі купу часу на зʼясування цього питання.

Крім цього, слід зазначити, що дана заява до нотаріуса обовʼязково подається в письмовій формі особисто громадянином, який має право на спадкування майна.

А тому, якщо заяву про відмову від прийняття спадщини склав представник спадкоємця, то вона нотаріусом не буде прийнята, навіть тоді коли представник має довіреність.

Якщо громадянин, який має право на спадкування майна подав заяву до нотаріуса через пошту, а не особисто, то в такому випадку вона приймається до розгляду, спадкова справа буде заведена.

Однак є нюанс. Нотаріус повідомляє спадкоємця про необхідність надіслати заяву, яка повинна бути оформлена в належному порядку (тобто справжність підпису завіряється в таких заявах тільки нотаріально), або зазначає, що потрібно персонально зʼявитись для подачі заяви з метою встановлення особи.

Якщо нотаріус приймає заяву про відмову від прийняття спадщини до розгляду, то він зобовʼязаний розʼяснити громадянам правові наслідки такої відмови та те, що вони мають право відкликати таку заяву.

Які правові наслідки відмови від прийняття спадщини за заповітом?

  • Якщо громадянин відмовляється від спадщини за заповітом, то його частка у спадковому майні переходить до інших спадкоємців та ділиться між ними порівну;
  • У разі відмови від спадщини за заповітом, особа не позбавлена права на спадкування майна за законом;
  • Якщо громадянин відмовляється від спадщини за заповітом і на нього було покладено заповідальний відказ, то обовʼязок по ньому переходить до інших спадкоємців.

Ви не бажаєте приймати спадщину за заповітом?

У такій ситуації звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Компанія нараховує тільки кваліфікованих фахівців у різних галузях права, що завжди допоможуть нашим клієнтам вирішити будь-які проблемні питання, повʼязані з юриспруденцією. Звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
borysenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-88

Юрист практики сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучення, стягненні аліментів, поділу майна подружжя, встановленні місцезнаходження дитини, позбавленні батьківських прав, отриманні посвідчення батьків багатодітної сім’ї, інших сімейних та спадкових спорах.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація