Непридатний у мирний час і обмежено придатний у військовий

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Непридатний у мирний час і обмежено придатний у військовий

Час прочитання: 3 хв.

Обов'язковою умовою для військовозобов'язаних перед проходженням військової служби є проходження військово-лікарської комісії, яка встановлює придатність до військової служби за станом здоров’я.

Оскільки в даний час в Україні продовжується воєнний стан та загальна мобілізація, в даній статті розкриємо тему, яка стосується придатності до військової служби під час дії воєнного стану.

На практиці, досить багато запитів зустрічається, коли люди, що були визнані непридатними у мирний час і обмежено придатними у воєнний час були зняті з обліку і вважають, що наразі вони не підпадають під мобілізацію.

  • По-перше, потрібно розуміти, що знятий з обліку це не тотожне поняття виключений з обліку.
  • По-друге, обмежена придатність не означає, що людину не можуть мобілізувати і що вона має право на відстрочку від мобілізації.

В свою чергу, обмежена придатність вказує на те, що особа, придатна до військової служби, але з деякими обмеженнями відповідно до стану її здоров'я.

 

Також, одним із помилок є те коли люди вважають, що обмежену придатність отримують лише інваліди. Ні, це не так, оскільки навіть без інвалідності рішенням ВЛК особа може бути визнана обмежено придатною або навіть непридатною до військової служби.

На рахунок обмеженої придатності можна почитати у статті «обмежена придатність до військової служби», яка була написана раніше і у якій детальніше розглянуто дане питання.

Більше того, бувають випадки, коли особа в мирний час була визнана непридатною і обмежено придатною у воєнний стан та була знята з обліку на даній підставі і відповідно не проходила ВЛК і за цей час її здоров’я погіршилось. Дана особа, з оголошенням мобілізації, пришла до ТЦК та СП, стала на облік, але була визнана непридатною до військової служби. Таким чином, стан здоров’я дійсно може як покращуватися так і погіршуватися, а придатність до служби визначає лише військово-лікарська комісія, яка і виносить відповідне рішення.

 

Якщо ви сумніваєтесь стосовно вашої придатності, оскільки для звичайного громадянина важко самостійно розібратися в цьому питанні і виникає необхідність звертатися за допомогою до фахівців. Ви можете скористатися консультацією наших спеціалістів, під час якої ваші медичні документи будуть проаналізовані, та ви будете зорієнтовані стосовно даного питання.

Варто зазначити, що наразі обговорюється питання на рахунок прибирання даного терміну «обмежена придатність». Що має на увазі залишення лише категорії придатних і непридатних. Аргументуючи це тим, що у разі наявності проблем зі здоров’ям, особа буде визнана придатною, але буде зазначено, яку конкретно роботу вона не може виконувати.

Якщо у вас є питання на рахунок мобілізації – записуйтесь на консультацію, яку можна замовити онлайн або під’їхати до офісу. Але враховуючи те, що деякі обставини вимагають швидкого вирішення або особа фізично не може відвідати офіс, можна замовити консультацію онлайн, щоб уникнути витрат часу на подорож.

Важливо зауважити, що якість консультації залишається незмінною, незалежно від того, чи проводиться вона особисто, чи в онлайн-форматі. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з військового права Вам зателефонує.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація