НАСЛІДКИ ВИЯВЛЕННЯ ПОДВІЙНОГО ГРОМАДЯНСТВА

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

НАСЛІДКИ ВИЯВЛЕННЯ ПОДВІЙНОГО ГРОМАДЯНСТВА

Час прочитання: 2 хв.

Конституція України чітко врегульовує питання, пов’язані з громадянством. Згідно зі статтею 4 цього основного Закону, у нашій країні встановлене єдине громадянство. Разом з тим, закон «Про громадянство України» регулює згадані аспекти більш деталізовано. Там можна прочитати, зокрема, те, що громадян України, котрий набув громадянство іншої держави, визнається лише громадянином України у стосунках з нашою державою. Це саме стосується підданства. До слова, підданством називаються стосунки людини з державою, форма правління якої є монархічною. Аналогічне стосується й іноземців, які набули нашого громадянства.

Добровільне набуття громадянства іншої держави

Попри усе вищезазначене, у випадках добровільного набуття громадянства іншої держави українське громадянство втрачається. Однак ця теза не стосується випадків, коли йдеться про неповнолітнього. Давайте спробуємо розібратися, що ж вбачають українські законодавці у добровільному набутті громадянства іншої держави. Тут маються на увазі ті випадки, коли людина звернулася до уповноважених органів такої держави з відповідним зверненням. Це може бути, приміром заява чи клопотання – детальний порядок визначає кожна конкретна держава, до якої звертаються.

Що не є добровільним набуттям громадянства іншої держави?

Є конкретні ситуації, які не вважаються такими, за яких особа набула іншого громадянства добровільно. У нашому чинному законодавстві зафіксовані норми про набуття громадянства дитини за народженням чи громадянством батьків. Та іноді буває так, що випадок теж підпадає під правові норми іншої держави, тож дитина може вважатися і громадянином тієї держави. Наприклад, подібне трапляється у змішаних шлюбах.

Якщо дитину всиновили іноземці, після чого вона автоматично набула їхнього громадянства, такий випадок теж не є добровільним. Не є також добровільним автоматичне набуття громадянства іншої держави, коли громадяни України укладають шлюб з іноземцями.

А ще бувають ситуації, коли після досягнення повноліття громадянин України автоматично отримує громадянство іншої держави, коли це визначено національним громадянством такої держави. Якщо ця людина не зверталася для добровільного отримання документа, котрий посвідчує громадянство іншої держави, набуття такого громадянства не є добровільним.

Отож, у всіх перелічених випадках людина не втрачає громадянство України.

Що робити людям, які живуть на тимчасово окупованій території?

Це питання справедливо унормоване чинним українським законодавством. Якщо людина примусово в автоматичному порядку набула громадянства Росії, то:

  • Україна його не визнає;
  • громадянство нашої держави не втрачається.

Підбиваючи підсумок, варто відзначити те, що Україна достатньо подбала, аби на рівні національного законодавства були якісно унормовані питання, пов’язані з громадянством. Якщо ви потребуєте компетентної юридичної консультації або іншої правової допомоги у цій темі, вона належить до ключової спеціалізації у роботі нашої команди. Тож компетентні юристи вам допоможуть.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація